Júlia Vargová Samospráva

Poriadková hliadka na Linčianskej má len jedného člena: Druhý do práce nenastúpil

Dvojčlenná hliadka mala dohliadať na dodržiavanie poriadku od začiatku septembra. Jeden z jej členov však do práce hneď prvý deň neprišiel.

Ilustračný obrázok k článku Poriadková hliadka na Linčianskej má len jedného člena: Druhý do práce nenastúpil
Foto: Júlia Vargová / Zdroj: Dnes24.sk

Ako informuje Elena Ursínyová z Kancelárie primátora – úsek komunikácie a marketingu, v auguste 2019 sa konalo výberové konanie na budúcich členov miestnej občianskej poriadkovej služby, v skratke MOPS.

Výberová komisia na ňom určila poradie možných členov hliadky. Podľa informácií z mestského webu uspeli Tatiana O. a Jozef R. Zároveň boli vybraní aj dvaja náhradníci: Július T. a Mária S.

“Je pravda, že jeden z uchádzačov, ktorý sa javil ako vhodný kandidát na pracovnú pozíciu, sa v konečnom dôsledku zrejme rozhodol pracovný pomer neuzatvoriť. Nestal sa teda ani zamestnancom mesta,“ uviedla Ursínyová.

Dôvod, prečo si to tento človek rozmyslel, známy nie je. “Vzhľadom na skutočnosť, že uchádzač o pracovné miesto neuzatvoril s mestom pracovnú zmluvu a nestal sa naším zamestnancom, dôvody, prečo sa takto rozhodol, sú jeho súkromnou záležitosťou,“ ozrejmuje Kancelária primátora.

Od septembra teda ostalo hliadkovanie v južnej časti Trnavy na jej jedinej členke, ktorou je Tatiana Olleová, nie však na dlho.

“Očakávame, že MOPS bude pozostávať z dvoch členov. V prípade uzatvorenia pracovného pomeru s novým členom MOPS počítame s tým, že jeho pracovný pomer sa začne prvým kalendárnym dňom mesiaca po úspešnom výberovom konaní,“ upresnila Eleny Uršínyová z úsek komunikácie a marketingu.

“Aktuálne mesto zvažuje prijatie do pracovného pomeru ďalšieho člena MOPS spomedzi uchádzačov, ktorí boli výberovou komisiou určení ako ďalší možní v poradí, resp. vyhlási nové výberové konanie,“ dodala.

Projekt Miestnej občianskej poriadkovej služby je realizovaný vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu ľudské zdroje.

Jeho cieľom je zvýšiť finančnú gramotnosť, zamestnateľnosť a zamestnanosť marginalizovaných komunít, predovšetkým Rómov.

MOPS má poskytovať sociálne a asistenčné služby predovšetkým vo vzťahu k rómskej komunite, posilňovať miestny aktivizmus, podporovať komunitný rozvoj, udržiavať štandardnú kvalitu života a životného prostredia v lokalite.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie