Dominika Handzušová Správy

Pozor na cestách: Premávku na križovatke D1 a R1 budú pred sviatkami regulovať

Na križovatke diaľnice D1 a rýchlostnej cesty R1 pri Trnave dôjde k úprave dopravy. Ak sa chystáte pred sviatkami cestovať, pripravte sa na obmedzenie.

Ilustračný obrázok k článku Pozor na cestách: Premávku na križovatke D1 a R1 budú pred sviatkami regulovať
Zdroj: TASR

V pondelok 22. decembra, utorok 23. decembra a následne v utorok 30. decembra a stredu 31. decembra zvýšte na križovatke D1 a R1 pozornosť. Od 16:00 hod. do 21:00 hod. tu budú platiť opatrenia pre zvýšenie plynulosti dopravy.

Zvýšia priepustnosť a plynulosť

„Národná diaľničná spoločnosť v spolupráci s Krajským riaditeľstvom Policajného zboru v Trnave v snahe zabrániť dopravným zápcham počas sviatkov prijala opatrenia, ktoré zvýšia priepustnosť a plynulosť dopravy v križovatke diaľnice D1 a rýchlostnej cesty R1 v Trnave,“ informoval hovorca spoločnosti Michal Fúrik.

Rozdelia pruhy

Motoristi smerujúci po diaľnici D1 smerom z Bratislavy do Nitry sa budú môcť podľa jeho informácií pripojiť na rýchlostnú cestu R1 prostredníctvom samostatného jazdného pruhu. Ten bude pre motoristov smerujúcich po R1 z Trnavy uzavretý. Premávka na rýchlostnej ceste R1 v smere Trnava – Nitra bude pomocou dopravného značenia presmerovaná do ľavého jazdného pruhu. Toto opatrenie umožní plynulý a bezpečný výjazd vozidiel z diaľnice D1 a plynulejšie a bezpečnejšie pripojenie na R1.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM