Správy Samospráva

Pribudne výstavba aj skládka: Obyvatelia môžu pripomienkovať zmeny územného plánu

Obyvatelia môžu pripomienkovať viaceré návrhy zmien územného plánu. Týkajú sa budúcej bytovej výstavby v šiestich lokalitách, úprav v centrálnej mestskej zóne s cieľom vytvoriť lepšie podmienky pre dopravu a vybudovania novej skládky odpadu.

Ilustračný obrázok k článku Pribudne výstavba aj skládka: Obyvatelia môžu pripomienkovať zmeny územného plánu
Foto: Júlia Vargová / Zdroj: Dnes24.sk

Trnavčania môžu do 3. októbra vznášať pripomienky k návrhom zmien územného plánu mesta Trnava, ktoré radnica zverejnila na svojom webe.

Verejné prerokovanie spojené s odborným výkladom sa uskutoční 25. septembra o 14:30 v zasadačke mestského zastupiteľstva.

Trnavskí poslanci povolili spracovanie návrhov v územnom pláne mesta Trnavy vzhľadom na požiadavky na bytovú výstavbu, potrebu zapracovať podrobnejšie riešenia v rámci centrálnej mestskej zóny aj budúcej obytnej zóny Trnava – Prúdy a vybudovať nové zariadenie odpadového hospodárstva.

Návrhy zmien v súvislosti s bytovou výstavbou sa týkajú Alžbetinho parku na Ulici Ferka Urbánka, Ulice Pavla Mudroňa, Coburgovej, Hattalovej a Koniarkovej ulice a budúcej obytnej zóny pri Orešianskej ceste.

Informovala o tom Elena Ursinyová z úseku komunikácie na trnavskej radnici. V návrhu súvisiacom s budúcou obytnou zónou pri Orešianskej ceste sa počíta nielen s bytovou výstavbou, ale aj s občianskym vybavením.

Navrhované zmeny v centrálnej mestskej zóne majú napríklad umožniť vhodnejšie trasovanie mestskej autobusovej dopravy, zlepšiť možnosti parkovania vybudovaním viacpodlažných parkovísk a rozšíriť sieť cyklistických trás.

Budúce zariadenie odpadového hospodárstva by malo vyrásť na severnom okraji skládky na Zavarskej ceste s dôrazom na ekologické spracovanie a zhodnocovanie v zmysle nových nariadení Európskej únie. Jeho súčasťou majú byť aj plochy izolačnej zelene.

Dôvodom na výstavbu novej skládky je skutočnosť, že kapacita súčasnej skládky bude do roku 2028 vyčerpaná.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Trnavy a okolia.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie