Správy

S testovaním nekončíme: Trnava je pripravená otvoriť odberné miesta aj budúci víkend

Miera pozitivity v Trnave je po víkendovom testovaní na úrovni jedného percenta. Trnavčania sa budú môcť nechať bezplatne otestovať aj budúcu sobotu a nedeľu.

Ilustračný obrázok k článku S testovaním nekončíme: Trnava je pripravená otvoriť odberné miesta aj budúci víkend
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Víkendové testovanie sa skončilo v Trnave s výsledkom jedného percenta pozitívnych prípadov, v Piešťanoch to bolo 1,43 percenta a v Hlohovci 1,31 percenta. Informujú o tom samosprávy miest aktuálne v jednom z najohrozenejších regiónov v rámci výskytu ochorenia COVID-19.

V krajskom meste Trnava sa za sobotu (6. 2.) a nedeľu (7. 2.) prišlo otestovať 23 327 ľudí, pozitívnych bolo 234.

Primátor Peter Bročka na sociálnej sieti uviedol, že mesto umožní verejnosti testovať sa aj počas nasledujúceho víkendu.

V predchádzajúcom kole sa testovalo v Trnave 23 252 záujemcov, miera pozitivity bola 1,19 percenta.

V Hlohovci otestovali 7530 záujemcov, z nich bolo pozitívnych 99. „Klesáme len pomaly. Minulý týždeň sme mali pozitívnych 1,50 percenta, pred dvomi týždňami 2,23 percenta,“ konštatoval primátor Miroslav Kollár. Uviedol, že za posledné tri týždne boli v celom okrese Hlohovec identifikované dve až tri percentá obyvateľov pozitívnych na ochorenie COVID-19 cez antigénové a PCR testy.

„Aj v sedemdňovej incidencii zostávame, žiaľ, v popredí, aktuálne na šiestom mieste. Navyše stúpa počet pacientov v nám najbližšej nemocnici v Trnave. Toto, žiaľ, nie sú dáta na otváranie škôl. Skôr na zatvorenie okresu,“ konštatoval Kollár.

Počas dvoch uplynulých víkendových dní sa v Piešťanoch testovalo 4671 osôb a miera pozitivity je 1,43 percenta. Predchádzajúci víkend nebolo v meste povinné testovanie, na testoch bolo 2484 ľudí s 2,09 percenta pozitívnych.

Foto: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež

VÝSLEDKY VÍKENDOVÉHO TESTOVANIA TRNAVA 23327 testovaných, pozitívnych 234, miera pozitivity 1,00% Keďže sa teraz...

Posted by Peter Bročka on Sunday, February 7, 2021
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM