Aktualizované Krimi

Šialené vyčíňanie muža na D1: Teleskopom rozbíjal sklá áut, polícia ho zadržala

Jazda po diaľnici sa pre niektorých vodičov zmenila prvú septembrovú stredu na nočnú moru. Polícia predbežne hovorí o trinástich poškodených autách.

Ilustračný obrázok k článku Šialené vyčíňanie muža na D1: Teleskopom rozbíjal sklá áut, polícia ho zadržala
2
Galéria
Zdroj: KR PZ Trnava

O kurióznom prípade, ktorý sa stal na diaľnici D1 v smere na Piešťany, informovalo Krajské riaditeľstvo (KR) Policajného zboru (PZ) v Trnave.

Prostredníctvom svojho facebookového profilu Polícia SR – Trnavský kraj uvádza, že polícia prijala oznámenie v stredu (4.9.) poobede.

Polícii bolo nahlásané, že po diaľnici: „Sa pohybuje muž na aute a rozbíja ostatným vodičom s kovovou tyčou predné a bočné sklá na autách,“ upresňuje KR PZ v Trnave.

Muž svojím vozidlom krátko pred 14:00 zablokoval naprieč jazdnými pruhmi osobné auto a kamión. Teleskopickým obuškom im začal rozbíjať okná a kričal na vodičov, aby si vystúpili z áut a ľahli si na zem.

„V ohrozovaní a rozbíjaní pokračoval vzápätí ďalej aj na diaľničnom odpočívadle, ako aj v opačnom smere na Trnavu,“ informovala krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

Polícia podľa jej vyjadrenia zdokumentovala deväť poškodených vozidiel, medzi ktorými boli aj vozidlá cudzích štátnych príslušníkov.

„Počet poškodených áut bude pravdepodobne vyšší. Muž bol vodičmi obmedzený na osobnej slobode a vzápätí zadržaný policajnými hliadkami. Škody na porozbíjaných autách polícia stále zisťuje,“ doplnila hovorkyňa.

Muž sa pri incidente zranil a je hospitalizovaný. Motív jeho konania osoby polícia vyšetruje. Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre všeobecné ohrozenie, poškodzovanie cudzej veci a výtržníctvo. Podľa Linkešovej nie je vylúčené, že právna kvalifikácia sa bude meniť.

Foto: Ilustračné

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Trnavy a okolia.

Bratislavčan rozbíjal autá na diaľnici D1
2
Galéria
Zdroj: KR PZ Trnava
Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie