Monika Hanigovská Hokej

Skaličania ukázali svoju silu: Premohli trnavských Gladiátorov

HK Skalica potrápila trnavských hokejistov. Tí dostali zabrať. Prvý gól do súperovej bránky vystrelili až v závere druhej tretiny.

Ilustračný obrázok k článku Skaličania ukázali svoju silu: Premohli trnavských Gladiátorov

Skalica privítala na domácej ľadovej ploche HK Gladiators Trnava a svojmu súperovi dala poriadne zabrať. Papierovo silnejšie hokejové mužstvo napokon premohlo Trnavu za stavu 6:3.

Prvú tretinu Skalica otvorila hneď v prvej minúte, keď sa presadil Škápik (1:0). Počas druhej a tretej tretiny mohli vidieť diváci množstvo gólov.

Tie začali padať do bránky od 30-minúty riadneho hracieho času druhej tretiny. Postupne sa za Skalicu presadil Kotzman (2:0), Straka (3:0), Kniazev (4:0) pričom Lavrenov v závere druhej tretiny prichystal odvetu, ktorá pristála v skalickej bránke (4:1).

V poslednej tretine sa gólovo zapísal Jurák a skalické mužstvo viedlo (5:1), na čo reagoval strelou gladiátor Schmidt (5:2). V závere zápasu sa predviedol Vaškovič (6:2), pričom zápas ukončil Szalay (6:3).

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HK Skalica – HK Gladiators Trnava 6:3 (1:0, 3:1, 2:2)

Góly: 19. Škápik, 32. A. Kotzman, 39. Straka, 40. Kňazev, 42. Jurák, 53. Vaškovič – 40. Lavrenkov, 46. Valo, 57. Szalay. Rozhodovali: Valko – Vyšný, Beniač, vylúčení: 2:2, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, 511 divákov