BTW Správy

Školy budú zatvorené až do odvolania! Mesto odkazuje: Prestaňte platiť príspevky

Mesto Trnava žiada rodičov, ktorých deti navštevujú školy a školské zariadenia, aby z dôvodu prerušenia školskej dochádzky pozastavili platby príslušných príspevkov.

Ilustračný obrázok k článku Školy budú zatvorené až do odvolania! Mesto odkazuje: Prestaňte platiť príspevky
Zdroj: Mesto Trnava

Vyučovanie na školách bude prerušené až do odvolania. Dôvodom sú opatrenia týkajúce sa zabránenia šíreniu nového koronavírusu. Po utorkovom rokovaní vlády o tom informoval minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS).

Zrušené

V tomto školskom roku sa neuskutočnia písomné maturity. Ruší sa aj Testovanie 9, teda monitor, ktorý píšu žiaci 9. ročníka a žiaci 4. ročníka osemročných gymnázií.

Odložené

Ústne maturity by sa mali konať do dvoch týždňov od obnovenia výučby. „Chceme, aby maturanti tento rok maturovali, a to do 30. júna,“ povedal minister školstva. Ak by opatrenie, ktoré sa týka prerušenej výučby do odvolania, nebolo zrušené, sú pripravené opatrenia, aby do 30. júna zmaturovali.

Prihlášky na stredné školy bude možné podať do 15. mája a potvrdenie lekára nebude možné, aby sme neurobili nával študentov smerom k ambulanciám. Prijímacie pohovory na stredné školy sa uskutočnia najneskôr do 30. júna," povedal minister školstva.

Posunuli sa aj termíny zápisov do základných škôl. Tie by sa mali uskutočniť v druhej polovici apríla, od 15. do 30. apríla, ale bez osobnej prítomnosti detí. „Ideálne by to bolo elektronickou formou tam, kde je to možné,“ povedal Grohling. Podávanie žiadostí do materských škôl bude počas celého mája.

„Čo sa týka regionálneho školstva, školský rok chceme reálne ukončiť tak, ako je naplánované, teda do 30. júna,“ povedal minister školstva s tým, že učivo, ktoré sa nepreberie, sa bude posúvať do ďalšieho ročníka. V prípade vysokoškolákov chce minister školstva apelovať na Slovenskú rektorskú konferenciu, aby akceptovala tento stav.

Ministerstvo oslovilo aj RTVS so žiadosťou, aby rozšírili vyučovacie programy vo verejnoprávnej televízii. Od budúceho týždňa to bude 100 minút denne, čím by sa podľa Gröhlinga mohli takýmto spôsobom vzdelávať aj žiaci, ktorí nemajú internet alebo počítač. Vzniká aj web www.ucimenadialku.sk, kde nájdu učitelia, žiaci, ale aj rodičia materiály na digitálne vzdelávanie.

Trnava

Trnavská samospráva v najbližších dňoch zverejní detaily, termíny a postupy ohľadom školstva na úrovni mesta. Informoval o tom primátor Peter Bročka prostredníctvom sociálnej siete.

Poplatky školám

Mesto Trnava žiada rodičov, ktorých deti navštevujú školy a školské zariadenia (materské a základné školy, školský klub detí, Kalokagatia – Centrum voľného času a základné umelecké školy) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Trnava, aby z dôvodu prerušenia školskej dochádzky pozastavili platby príspevkov do škôl a školských zariadení.

Zrealizované platby za marec (od 10. 3. do 27. 3. ) a apríl budú presunuté na obdobie, kedy bude opäť obnovené vyučovanie na školách a v školských zariadeniach. O opätovnom platení príspevkov do škôl a školských zariadení budú rodičov informovať riaditelia.

„Napríklad v marci zaplatený príspevok v MŠ za apríl bude presunutý až na obdobie, kedy sa dieťa vráti opäť do školy. To znamená, že v mesiaci apríl už príspevok do MŠ nie je potrebné uhrádzať,“ upresňuje mesto.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie