Dominika Handzušová Iné športy

Softballová Interliga pre Princ Zagreb: Trnavské Panterky získali striebro

Finále medzinárodnej ligy medzi maďarskými, chorvátskymi a slovenskými zástupcami sa odohralo v Trnave a Pezinku. Trnava Panthers boli pred turnajom na druhom mieste a svoju priečku napokon obhájili.

Ilustračný obrázok k článku Softballová Interliga pre Princ Zagreb: Trnavské Panterky získali striebro
Foto: Dominika Handzušová

Ako sme vás už informovali pred turnajom, našim softballistkám bolo zrejme druhé miesto predom určené. Druhé totiž skončili ako v Budapešti, tak i v Záhrebe. Aj v celkovom hodnotení sa v tabuľke držali na druhej priečke.

Svoju skupinu vyhrali

Trnava Panthers zvíťazili v oboch svojich zápasoch základnej skupiny – proti maďarským Wildcats i chorvátskym Lady Pirates. Zo skupiny tak postúpili z prvého miesta a čakali ich dva lepšie celky druhej skupiny. V raňajšom stretnutí podľahli majsterkám Princ Zagreb 2:10.

V poslednom zápase turnaja čakalo hostiteľky slovenské derby. Zápas s hráčkami Apolla Bratislava bol dlho vyrovnaný. Bezbodový stav sa zmenil v treťom inningu, ktorý však zároveň poznačil dážď. Od neho už to bolo ako na hojdačke, tím na pálke sa vždy dostal o bod pred súpera. Duel napokon skončil bratislavskou výhrou 8:7.

Interligu 2014 zakončili striebrom

V konečnom dôsledku to opäť znamenalo výhru Chorvátok pred Slovenkami. V celkovom poradí obsadili Princ Zagreb prvé miesto, na druhom sa umiestnili naše Trnava Panthers a bronz získalo Apollo Bratislava.

Vo fotogalérii si môžete pozrieť naše hráčky v zápasoch proti Lady Pirates a Apollo Bratislava.

Interliga 2014: Trnava Panthers
28
Galéria
Foto: Dominika Handzušová
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM