Futbal

Spartak získal nigérijského futbalistu: Do Trnavy prestúpil z Trenčína

Nigérijský futbalista sa pre Spartak rozhodol, lebo cítil dôveru zo strany klubu. Vytipovaného ho mal aj tréner Gašparík.

Ilustračný obrázok k článku Spartak získal nigérijského futbalistu: Do Trnavy prestúpil z Trenčína
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Nigérijský futbalista Philip Azango prestúpil z Trenčína do Trnavy. Hráčom Spartaka sa však stane až po skončení tejto sezóny, zmluvu podpísal do konca ročníka 2024/25. Informoval o tom web trnavského klubu.

Azango verí, že sa mu podarí v Trnave reštartovať kariéru, ktorú mal pred zlomeninou nohy sľubne rozbehnutú.

„Pre Spartak som sa rozhodol, lebo cítim dôveru zo strany klubu, veria vo mňa a ja urobím všetko pre to, aby som dôveru nesklamal. Chcel by som so Spartakom vyhrať pohár, prípadne titul, odovzdať to najlepšie zo seba a potom môžem premýšľať nad tým, že by som sa posunul ďalej.“

Prečítajte si tiež

Extrémne vysoká cena

Príchod Azanga potešil aj trénera Michala Gašparíka, ktorý ho mal vytipovaného medzi možnými posilami.

„Je to overený hráč z našej ligy, ktorý sa tu na Slovensku už etabloval. Na svojej pozícii patril k najlepším v lige, ak nebol úplne najlepší. Dokáže hrať z obidvoch strán a typologicky je to opäť hráč, ktorý nám pomôže v našom systéme. Keby v jeho prípade neprišlo k zraneniu, tak si ho ako klub nemôžeme nikdy dovoliť kúpiť, lebo jeho cena bola extrémne vysoká. Pre jeho zranenie a výpadok sa naskytla možnosť takéhoto hráča získať a my sme ju využili. Verím, že sa opäť dostane do starej dobrej formy a bude veľkým prínosom pre tento tím,“ uviedol pre oficiálny web.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM