Júlia Vargová Iné športy Šport

Trnavské volejbalistky v Bratislave: Podľa trénera prehrali už pred zápasom

V úvodnom štvrťfinálovom zápase volejbalovej play-off žien Trnavu privítala Slávia EU Bratislava. Víťazstvo ostalo v hlavnom meste.

Ilustračný obrázok k článku Trnavské volejbalistky v Bratislave: Podľa trénera prehrali už pred zápasom
Zdroj: Hit Trnava

V prvom zápase extraligy žien Slávia nepustila Trnavu takmer k ničomu. Zápas skončil víťazstvom bratislavského klubu 3:0. Volejbalistky Trnavy však sľubujú, že v odvete zabojujú a pokúsia sa o pekný volejbal s pekným výsledkom.

„Zápas sa začal o 17.00, žiaľ, my sme ho prehrali už asi o 16.00 na predzápasovej porade. Zbytočný rešpekt a katastrofálny vstup do prvého setu, v podstate sme nič neukázali. Do stavu 12:12 v druhom sete to bolo z našej strany v poriadku, žiaľ, vo zvyšku setu sme uhrali už iba 2 body. Tretí bol z našej strany bodovo najlepší. Dnes sme dostali iba minimum šancí na lepší výsledok,“ povedal tréner Trnavy, Rastislav Filípek.

SLÁVIA EU BRATISLAVA – HIT UCM TRNAVA 3:0 (9, 14, 18) – stav série 1:0

Za Bratislavský tím, Slávia EU, nastúpili: K. Fričová 13, Körmendyová 6, Kvasnová 7, Herdová 9, O'Neillová 10, Nelsonová 4, libero Magdinová (Marečková 0, A. Fričová 1, Slezáková 0). Tréner: M. Matušov.

Za Trnavu hrali: R. Vojtechová 1, N. Kubová 1, Doluda 9, Režná 4, Vasková 6, Grófová 3, libero Gondeková (Rihová 0). Tréner: R. Filípek.

Zápas trval 58 minút. Rrozhodovali Pivarček a Gerboc. Prišlo sa pozrieť asi 250 divákov.