Spartakovec Vantruba ostáva: Jeho budúcnosť môže byť veľká aj na medzinárodnej scéne

Máme ho doma. Brankár Vantruba si predĺžil zmluvu so Spartakom Trnava do roku 2020. Manažér klubu Pavel Hoftych nešetril chválou.

Ilustračný obrázok k článku Spartakovec  Vantruba ostáva:  Jeho budúcnosť môže byť veľká aj na medzinárodnej scéne
Zdroj: TASR

Mladý futbalový brankár Martin Vantruba predĺžil kontrakt s aktuálnym lídrom Fortuna ligy Spartakom Trnava. Devätnásťročný odchovanec trnavskej Lokomotívy zostane v klube minimálne do roku 2020. Informovala o tom oficiálna webstránka Spartaka.

Všetko je o práci a pokore

Vantruba prišiel do Spartaka v pätnástich rokoch, odvtedy urobil nemalý progres, vďaka čomu sa už v mladom veku ujal postu brankárskej jednotky „bílích andelov“. „Sme radi, že Martin potvrdil kvality, v ktoré sme verili. Veríme, že jeho budúcnosť v klube i na medzinárodnej scéne môže byť veľká. Všetko je však o práci a pokore. Je veľmi dobre vedený trénerom Kameschom a s brankárom Chudým vytvorili výbornú dvojicu,“ uviedol na margo predĺženia zmluvy generálny manažér Spartaka Pavel Hoftych. Súčasná zmluva vyprší Vantrubovi budúci rok v lete.

Teší sa

Talentovaný brankár zvládol po odchode Adama Jakubecha do francúzskeho Lille náročnú úlohu a aj vďaka jeho forme inkasoval Spartak v štrnástich tohtosezónnych dueloch v najvyššej súťaži iba desať gólov. V trinástich zápasoch si až šesťkrát udržal čisté konto. „V minulej sezóne som bol prakticky tretí brankár. S touto sa to nedá porovnať. Keď sa vyhráva, kabína a nálada je dobrá. Všetci sú pozitívni, čo sa odzrkadľuje na výsledkoch. Pre brankára je to určite výhoda. Teším sa, že môžem chytať, budem sa to naďalej snažiť Trnave splatiť,“ povedal Vantruba pre klubový web.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame