Rôzne

STO rokov futbalu v Trnave: Príďte sa odfotiť s víťaznou trofejou Slovenského pohára

Milovníkov trnavského futbalu čaká príjemná príležitosť. Môžu sa odfotografovať so Slovenským pohárom počas výstavy venovanej stému výročiu futbalu v meste.

Ilustračný obrázok k článku STO rokov futbalu v Trnave: Príďte sa odfotiť s víťaznou trofejou Slovenského pohára
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj , Západoslovenské múzeum v Trnave

Odfotografovať sa s víťaznou trofejou Slovenského pohára, ktorého aktuálnym držiteľom je Spartak Trnava, budú môcť návštevníci výstavy k 100. výročiu trnavského organizovaného futbalu. Pripravilo ju Západoslovenské múzeum v spolupráci s futbalovým klubom a mapuje jeho úspešnú históriu.

Od začiatkov po súčasnosť

Autormi výstavy s názvom 100/Sto rokov FCST sú Milan Ševčík a Matej Krnáč. „Zaradili sme informačné panely s textami a fotografiami trnavského futbalu od začiatkov do súčasnosti, až po zisk Slovenského pohára 1. mája 2023,“ uviedol Ševčík.

Vzácne predmety

Výstava je doplnená pamätnými a zberateľskými predmetmi ako odznaky, vlajočky, knihy, bulletiny, fotografie, našli sa aj konfety z osláv majstrovského titulu z roku 2018.

FC Spartak Trnava zapožičal predmety z víťazného finále slovenského pohára 2021/2022, a to loptu s podpismi hráčov, podpísaný dres strelca víťazného gólu Dyjana Azeveda a medailu. Na výstave je aj dres s podpisom Martina Škrtela a jeho kopačky.

„Pre návštevníkov sme pripravili aj multimediálnu prezentáciu – na obrazovke vo výstavných priestoroch budú premietané šoty z histórie FC,“ doplnil Ševčík. Výstava potrvá do 19. novembra, vernisáž je naplánovaná na piatok (26. 5.).

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Výstava 100 / Sto rokov FCST V Trnave tento rok oslavujeme storočnicu organizovaného futbalu. Západoslovenské múzeum,...

Posted by Západoslovenské múzeum v Trnave on Monday, May 22, 2023
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM