Správy

STU predáva nevyužívanú budovu v Trnave: Cenu znížila o 40 PERCENT

STU vyhlásila šieste kolo obchodnej verejnej súťaže na predaj asi päť rokov nevyužívanej budovy Materiálovotechnologickej fakulty (MTF) v Trnave na Paulínskej ulici.

Ilustračný obrázok k článku STU predáva nevyužívanú budovu v Trnave: Cenu znížila o 40 PERCENT
Zdroj: STU BA

Slovenská technická univerzita (STU) predáva budovu za 60 percent pôvodnej ceny. Uplynulé neúspešné kolo sa uskutočnilo pred rokom. Informuje o tom na svojom webe.

História budovy

Rozsiahly objekt v centre Trnavy škola získala po novembri 1989, postavený bol ako sídlo Okresného výboru Komunistickej strany. Po zmene režimu sa rozhodovalo o jej novom využití, do úvahy pripadalo aj kultúrne centrum pre potreby obyvateľov mesta.

Nakoniec sa v ňom etablovala MTF s rektorátom a učebňami, ktorá ho využívala dovtedy, kým na inom mieste Trnavy nevznikol moderný kampus so zodpovedajúcim zázemím.

Prečítajte si tiež

Nižšia cena

Po odsťahovaní z Paulínskej mala záujem o priestory Trnavská univerzita, nakoniec však nedošlo pre finančnú otázku k dohode.

Technicky sa stavba delí na tri celky – päťpodlažnú administratívnu a prevádzkovú a jednopodlažný celok zasadačiek. STU vyhlásila prvé kolo OVS na odpredaj v polovici roka 2019, keď v zmysle zákona musela pri predaji akceptovať sumu stanovenú odborným znalcom, čo bolo 14,490 milióna eur.

Následne v zmysle zákona sumu znižovala. V aktuálnej výzve na podanie návrhov na uzatvorenie kúpnej zmluvy o predaji nehnuteľností ide o primeranú cenu zníženú o 40 % v zmysle ustanovenia zákona a v znení neskorších predpisov, čo je zhruba 9 miliónov eur. Čas na podanie návrhov je do 9. septembra.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM