Monika Hanigovská Hokej

Cenný bod Gladiátorov s Bratislavou: Výbuch na ľade Dubnice

Trnavskí hokejisti prehrali tesne 2:3 po predlžení s Bratislavou. Vydreli si cenný bod, ktorý ostal v Malom Ríme.

Ilustračný obrázok k článku Cenný bod Gladiátorov s Bratislavou: Výbuch na ľade Dubnice

Trnavskí Gladiátori privítali na domácej pôde hostí HC Osmos Bratislava počas 34. ligového kola. „Hneď od začiatku sa hral rýchly, vyrovnaný hokej s veľkým množstvom pekných šancí na oboch stranách, ale brankári boli pozorní. Druhú tretinu začali aktívnejšie hostia. Domáci v presilovej hre pokazili rozohrávku, čo náležite využili dobre napádajúci hostia a tak sa ujali vedenia 0:1,“ informuje o tom prvá hokejová liga St. Nicolaus na svojom webe.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Trnavčania sa však rýchlo zorientovali a Lukačovič spoza bránky vyrovnal (1:1).

„Znovu sa pokračovalo vo veľkom tempe hore dole na obe strany. Brankári sa na nedostatok práce sťažovať nemohli,“ opisuje zápas tamojšia liga.

Štvrtá minúta pred koncom druhej tretiny bola pre Trnavčanov osudová, keď Bratislavčania úspešne vystrelili do domácej bránky a pred koncom druhej tretiny strelili svoj druhý gól (1:2).

„V tretej tretine sa pokračovalo v rýchlom tempe, Trnava hrala aktívne s odhodlaním o vyrovnanie, čo sa aj v 50. min zaslúžene podarilo. Po peknej kombinácii prvého útoku sa dostal k puku Szalay a nekompromisne vyrovnal na 2:2,“ opisuje zápas v súhrnnej správe klub HK Gladiators Trnava.

Napínavé boli najmä posledné minúty zápasu. Náraz domácich hráčov privolal presilovku. Trnavčania však remízový stav udržali. Predĺženie o dvoch hráčov však rozhodlo o víťazstve hostí.

HK Gladiators Trnava – HC Osmos Bratislava 2:3 pp (0:0, 1:2, 1:0 – 0:1)

Góly: 27. Lukačovič, 50. Szalay – 25. Valjent, 37. Vidovič, 61. Pavešic. Rozhodovali: Píšťanský – Konc ml., Tvrdoň, vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: Valjent, Vidovič (obaja Osmos) obaja 10 minút za napádanie rozhodcov, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 135 divákov.

Počas týždňa odohral hokejový tím HK Gladiators Trnava aj druhý zápas. Trnavčania sa v 35. kole 1. ligy stretli s Dubnicou, kde im domáce mužstvo uštedrilo vysokú prehru. V nasledujúcom kole bol dobrý výkon z predošlého zápasu zabudnutý. MHK Dubnica nad Váhom zvíťazila nad Trnavou vysoko 12:1.

Zápas otvorilo trnavské mužstvo, keď Lindeman za Gladiátorov úspešne vystrelili do domácej bránky (0:1). Rýchla akcia hostí v ôsmej minúte prvej tretiny bola zároveň aj poslednou. Po niekoľkých minútach nachystali domáci odvetu a Kútny pripravil vyrovnanie (1:1). V spanilej jazde za ním pokračoval Macek (2:1), Hohl (3:1) a Rehák (4:1). Druhú aj tretiu tretinu malo pevne v rukách mužstvo z Dubnice. Hokejovú nakladačku zakončil v päťdesiatej piatej minúte tretej tretiny Macek (12:1).

MHK Dubnica nad Váhom – HK Gladiators Trnava 12:1 (4:1, 4:0, 4:0)

Góly: 14. Kútny, 17. Macek, 17. Hohl, 20. Rehák, 31. Krajči, 37. Jarábek, 39. Krajči, 39. Lantoš (z trestného strieľania), 44. Kokavec, 52. Kokavec, 54. Medek, 56. Macek – 9. Lindeman. Rozhodovali: Valko – Drblík, Rehák, vylúčení: 4:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0. 391 divákov.