Dominika Handzušová Hokej

Tradičný hokejový turnaj žiakov aj tento rok: TIETO tímy bojujú o zlato

Prvé dni po štarte nového roka už tradične najmenším trnavským hokejistom spríjemňuje turnaj SWAN Cup. Tento rok na ňom bojuje dokopy šesť tímov.

Ilustračný obrázok k článku Tradičný hokejový turnaj žiakov aj tento rok: TIETO tímy bojujú o zlato

Turnaj sa hrá systémom každý s každým, v piatok a sobotu tak čakajú tímy po dva zápasy a v nedeľu ešte jeden. Druhý deň turnaja zakončia už tradične zaujímavé individuálne súťaže.

Trnava chce bilanciu vylepšiť

V roku 2014 SWAN Cup vyhral prešovský celok. Trnava skončila na piatom mieste. Okrem nej na tohoročnej edícii štartujú ešte dva tímy, ktoré tu už boli aj minulý rok – Žilina a Martin. Šesticu dopĺňajú Slovan, Skalica a Brezno.

Obľúbené súťaže

Súťažiť sa aj tento rok bude o najrýchlejšieho hráča, aj v štafete 4×1, najlepšieho brankára a najlepšieho zakončovateľa či najzručnejšieho hráča. Minuloročným najproduktívnejším hráčom turnaja bol trnavský útočník Maroš Jedlička. Zvíťazil aj v súťaži o najrýchlejši­eho hráča.

Rozpis zápasov:

piatok 2. január

7:30 hod. Trnava – Slovan 9:15 hod. Žilina – Skalica 11:15 hod. Martin – Brezno 13:00 hod. Skalica – Trnava 14:45 hod. Slovan – Brezno 16:30 hod. Žilina – Martin

sobota 3. január

7:30 hod. Skalica – Brezno 9:15 hod. Trnava – Žilina 11:00 hod. Martin – Slovan 12:45 Brezno – Žilina 14:30 hod. Slovan – Skalica 16:15 hod. Martin – Trnava 18:00 hod. Individuálne súťaže