LULA Správy

Trnava bojuje s poľadovicou: V nemocnici ošetrili desiatky ľudí

Poľadovica premenila mestské chodníky na nebezpečné klzisko. Kopu práce mali zdravotníci aj mestskí zamestnanci.

Ilustračný obrázok k článku Trnava bojuje s poľadovicou: V nemocnici ošetrili desiatky ľudí
8
Galéria
Zdroj: TASR

Kvôli poľadovici vyslalo mesto do terénu 18 strojov a 36 ľudí, ktorí zabezpečujú ručný posyp chodníkov. Informoval o tom primátor Trnavy Peter Bročka, s tým, že ľudia boli v teréne od 5.00 ráno.

„Mesto má v správe celkovo viac ako 130 km ciest a cez 300 km chodníkov. Všetci by sme chceli mať situáciu zvládnutú ideálne hneď a všade, nie je to však aj napriek snahe všetkých zainteresovaných fyzicky možné,“ povedal primátor, ktorý zároveň vyzval k opatrnosti.

Pozor na cestách

K opatrnosti počas poľadovice vyzývala aj trnavská polícia. Niektoré úseky ciest sú namrznuté, preto upozorňuje vodičov, aby nezabúdali prispôsobiť svoju jazdu podmienkam na vozovkách. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Martina Kredatusová

„Chodcov upozorňujeme, aby vstupovali na cesty s ohľadom na brzdnú dráhu vozidiel. Pri náhlom vstupe sa môže stať, že auto aj napriek snahe vodiča nemusí zastaviť,“ upozornila hovorkyňa.

Pády a zlomeniny

Utorok zamestnal aj lekárov. Len do 15.00 hodiny bolo vo Fakultnej nemocnici Trnava na Urgentnom príjme na traumatologickej ambulancií ošetrených asi 40 pacientov.

„Vo väčšine prípadov sa jednalo o pády (zlomeniny, úrazy ktoré vyžadovali šitie). Fakultná nemocnica Trnava zabezpečila aj posilnenie služby na Urgentnom príjme. Upozorňujeme všetkých, aby zvýšili opatrnosť,“ informoval Matej Martovič z trnavskej nemocnice.

Výstraha SHMÚ pred poľadovicou v okrese Trnava je vyhlásená do 15. januára do 10.00 hodiny.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Trnavy a okolia.

Poľadovica v Trnavskom kraji
8
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie