Šport

Trnava bude dejiskom cyklistických pretekov: Uvidíme aj najlepší tím sveta

Trnavské ulice budú opäť po roku hostiť významné cyklistické preteky Okolo Slovenska. Zúčastní sa ich aj najlepší tím sveta.

Ilustračný obrázok k článku Trnava bude dejiskom cyklistických pretekov: Uvidíme aj najlepší tím sveta
6
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Trnavou bude prechádzať 66. ročník medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska. Svetový pelotón prejde naším mestom a ukončí etapu v stredu 14. septembra.

O triumf zabojuje dvadsaťjeden tímov. „Svoju účasť z kategórie World Tour tímov opäť potvrdil najlepší tím sveta Quick Step Aplha Vinyl Team. Spolu s ním sa predstavia Astana-Qazaqstan a Israel Premier Tech, ktorých sme mali možnosť privítať už v minulosti,“ informuje generálny riaditeľ pretekov Peter Privara.

Prečítajte si tiež

Premiérovo na našich cestách odštartuje tím Jumbo Visma. Týchto gigantov dopĺňa šesť profesionálnych kontinentálnych tímov, desať kontinentálnych celkov a jedna národná reprezentácia – slovenská.

Prejazd Hlavnou ulicou

Trnavská etapa bude mať 142,3 kilometra, tri rýchlostné prémie a jednu vrchársku. Pelotón vyrazí o 13.45 h zo Šamorína, v centre Trnavy by mal špurtovať medzi 16.10 a 16.30 h.

Veľkým lákadlom bude prejazd cyklistov Hlavnou ulicou. Následne pelotón vyjde z mesta smerom na Bučany a po okruhu cez niekoľko obcí sa vráti do trnavských ulíc tesne po 17-tej hodine. Etapa bude finišovať na Trojičnom námestí medzi 17.06 a 17.24 h.

Sprievodný program aj obmedzenia

Počas podujatia bude prebiehať v Trnave aj pestrý kultúrny program s hudobnými vystúpeniami. Deti sa budú môcť zapojiť do tomboly či navštíviť stánky partnerov podujatia.

V súvislosti s pretekmi sa nevyhneme dopravným obmedzeniam. Ako informuje radnica, parkovanie nebude dočasne možné na uliciach, ktorými povedú preteky.

„Bude tak tomu už od pondelka z dôvodu čistenia ulíc a značenia ciest na preteky. Tieto ulice budú prejazdné, uzavrú sa až v stredu popoludní kvôli prechádzajúcemu pelotónu. V centre mesta budú inštalované bezpečnostné zábrany, ktoré sa odstránia okamžite po prejdení pelotónu. Obmedzená bude čiastočne aj mestská autobusová doprava,“ dodáva magistrát.

Mapu a časy prejazdov, nájdete v priloženej galérii!

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Trnavská etapa cyklistických pretekov Okolo Slovenska, mapa + časy
6
Galéria

Už sa to blíži! Medzinárodné cyklistické preteky OKOLO SLOVENSKA sa po roku vracajú do Trnavy. Svetový pelotón prejde...

Posted by Mesto Trnava on Monday, September 5, 2022
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM