Kultúra

Trnava bude hostiť včelársky festival: Chýbať nebudú trhy aj ochutnávka medoviny

Včelári, zbystrite pozornosť. V Trnave sa bude konať trojdňový včelársky festival. Súčasťou bude aj odborná konferencia s účasťou ministra pôdohospodárstva.

Ilustračný obrázok k článku Trnava bude hostiť včelársky festival: Chýbať nebudú trhy aj ochutnávka medoviny
Zdroj: TASR/Branislav Račko

Trnavský včelársky festival a konferencia Budúcnosť včely medonosnej v intenzívne poľnohospodársky využívanej krajine sa budú konať v piatok (11. 9.) a počas víkendu v Trnave na radnici.

Podujatie deklaruje ambíciu stať sa platformou pre všetkých, ktorým na včelách záleží. Informuje o tom organizátor Základná organizácia Slovenského zväzu včelárov (ZO SZV) Trnava.

Program festivalu

Festival odštartuje celoslovenská odborná konferencia za účasti ministra pôdohospodárstva Jána Mičovského (OĽANO), vedcov Ústavu včelárstva Liptovský Hrádok, Výskumného ústavu živočíšnej výroby Nitra, zväzu včelárov i zástupcov ďalších inštitúcií.

Pre verejnosť v rámci popularizácie včelárstva budú od piatka do nedele (13. 9. ) pripravené prednášky o praktickom včelárstve, apiterapii, tiež workshopy o výrobe úľov a včelárskych pomôcok, medovníkov, o ekologickom včelárení a ďalšie, pre deti bude program v detskom kútiku.

V sobotu (12. 9.) otvoria na nádvorí radnice trhy, prihlásení sú predajcovia a vystavovatelia produktov, spojených s včelárstvom vrátane ochutnávky medoviny.

Vstup na podujatie je voľný. Spoluorganizátorom podujatia je mesto Trnava.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie