Júlia Vargová Kultúra Rôzne

Trnava odkrýva tajomstvá: Pamiatky Malého Ríma otvorili svoje brány

Letná sezóna je v našom krásnom meste v plnom prúde. Aj tento rok sa môžeme tešiť na ďalšie zážitky a odkrývanie tajomstiev prvého kráľovského mesta na Slovensku.

Ilustračný obrázok k článku Trnava odkrýva tajomstvá: Pamiatky Malého Ríma otvorili svoje brány
11
Galéria
Zdroj: Trnava Tourism

Vďaka dlhším otváracím hodinám kostolov, Mestskej veže a Turistického informačného centra si užijeme krásy Trnavy naplno. Informovala o tom Oblastná Organizácia cestovného ruchu, Trnava Tourism.

Na návštevníkov Malého Ríma, ale i domácich, ktorí sa vydajú prebádať jeho zákutia čakajú stredoveké uličky, množstvo kostolov či historických pamiatok.

„Ak si vyšliapete 143 schodov Mestskej veže, tak vás odmení najkrajším výhľadom na celé mesto,“ informuje organizácia dodávajúc, že všetko toto si môžete vychutnať od mája do konca septembra počas dlhších otváracích hodín.

„Radi by sme návštevníkom Trnavy ukázali zaujímavé miesta, ktoré by pri ich návšteve mesta nemali chýbať,“ hovorí Michaela Potočárová, riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism, a dodáva: „preto môžete Mestskú vežu a Turistické informačné centrum navštíviť kedykoľvek počas celého týždňa od 10:00 do 18:00 hod, kde vám ochotne pomôžu a zároveň si tu môžete zakúpiť rôzne suveníry.“

Ako ďalej informuje Trnava Tourism, v Turistickom informačnom centre pod Mestskou vežou si môžete dohodnúť aj tematické prehliadky so sprievodcom v dobovom kostýme, vďaka ktorému Trnavu najlepšie spoznáte.

„V súčasnosti ponúkame tematické prehliadky v slovenčine, angličtine, nemčine, maďarčine či ruštine. S prehliadkou „Staré mesto“ objavíte kúzlo najkrajších sakrálnych pamiatok mesta Trnava a s prehliadkou „Malý Rím a víno“ spoznáte významnú históriu trnavského vinohradníctva a vinárstva,“ hovorí Michaela Potočárová.

V rámci nich vám ukážu aj unikátny celodrevený oltár v Katedrále sv. Jána Krstiteľa. Ten patrí podľa Oblastnej organizácie cestovného ruchu k najväčším a najkrajším oltárom svojho druhu v Európe. Organizácia ďalej vyzdvihuje barokovú kaplnku pri Bazilike sv. Mikuláša či románsky karner (kostnicu). „Špeciálna prehliadka „Malý Rím a víno“ vás zavedie do podzemia, kde v dubových sudoch dozrievalo len to najkvalitnejšie víno,“ dodáva.

Predĺžené otváracie hodiny majú podľa informácií od Trnava Tourism do októbra aj kostoly, ktoré sú pre Trnavu najväčšími dominantami:

  • Katedrálu sv. Jána Krstiteľa môžete navštíviť každý deň okrem nedele od 10:00 do 17:00, v sobotu do 16:00
  • Bazilika sv. Mikuláša má otvorené svoje brány počas celého týždňa od 10:00 do 16:00, v nedeľu od 14:00 do 17:00
  • Františkánsky Kostol sv. Jakuba vo štvrtok a piatok od 10:00 do 17:00, počas víkendu od 14:00 hod. do 17:00
  • Obdivovať môžete aj krásy Kostola sv. Heleny a Kostola Najsvätejšej Trojice, ktoré sú otvorené počas víkendu od 14:00 do 17:00

Všetky tieto kostoly majú počas pracovného týždňa obedňajšiu prestávku od 12:30 do 14:00. Organizácia dodáva, že vďaka vstupom zadarmo si môžete naplno vychutnať jedinečnú atmosféru Trnavy. Viac informácií nájdete na tejto stránke.

Foto: ilustračné

Pamiatky Malého Ríma otvorili svoje brány
11
Galéria
Zdroj: Trnava Tourism
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie