Monika Hanigovská Hokej

Trnava privítala Prešov: Zaslúžená výhra na hokejkách Gladiátorov

HK Gladiators zdolal na domácom ľade HC Prešov. Pre Trnavu je do tretie víťazstvo v sezóne.

Ilustračný obrázok k článku Trnava privítala Prešov: Zaslúžená výhra na hokejkách Gladiátorov

Trnavskí hokejisti hostili na štadióne tím HC Prešov. Úvod priniesol rýchli pozdrav od súpera, keď sa puk od Novotného ocitol v trnavskej bránke, 0:1.

Gladiátori sa však stihli v prvej tretine rýchlo spamätať a nastrieľali dva góly prešovským hokejistom. Olša vyrovnal na 1:1 a Ševčík posunul Trnavčanov do vedenia za stavu 2:1. V druhej tretine dokázali Trnavčania premeniť šancu a zvýšiť svoje vedenie na 3:1.

V poslednej tretine sa darilo v závere hosťujúcemu celku, keď zásluhou Dubina znižovali na 3:2. Prešov však neobrátil zápas na konečné víťazstvo a z výhry sa tešil HK Gladiators Trnava.

Trnavčania svoju formu ukážu najbližšie v piatok 19. októbra, keď privítajú na domácej pôde od 17.30 hod. Bratislavčanov.

HK Gladiators Trnava – HC Prešov 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Góly: 10. Olša, 15. Ševčík, 32. Hrbáčik – 3. Novotný, 51. Dubina.

Rozhodovali: Bachúrik – Jedlička, Michna, vylúčení: 4:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 147 divákov

Trnava: Košút (Brucháč) – Schmidt, Poláček, Kuna, Burian, Kormúth, Šanko, Kiss, Klein – Ševčík, Klema, Szalay – Hudec, Valo, Hrbáčik – Škokor, Lukačovič, Ftáčnik – Grell, Olša, Mikeš

Prešov: Babik (Marcinek) – Gábor, Nociar, Dubina, Španko, Rudy – Novák, Tužinský, Novotný – Hrabčák, Stena, Lupták – Magdolen, Halama, Lunter – Lamač, Shevchenko