BTW Správy Samospráva

Trnavská Promenáda sa zmení. Už sa v nej nebude promenádovať kde-kto!

Mestskí policajti sa chystajú zo Sadu J. Bernoláka urobiť bezpečné a príjemné miesto pre všetkých slušných ľudí,

Ilustračný obrázok k článku Trnavská Promenáda sa zmení. Už sa v nej nebude promenádovať kde-kto!
Zdroj: Mesto Trnava

Preventívno-bezpečnostnú akciu s názvom Bernolákov sad aktuálne rozbehla Mestská polícia Trnava. Denník Dnes24 o tom informovala Mgr. Anna Tamajková z referátu komunikácie Kancelárie prednostu Trnavy.

Zmysel akcie

Podľa Tamajkovej je preventívno-bezpečnostná akcia Mestskej polície zameraná na kontrolnú činnosť v Bernolákovom sade. „Dôvodom akcie je v ostatnom čase zvýšená miera neprispôsobivého správania občanov a požiadavka zo strany verejnosti tento problém riešiť,“ povedala.

Mestskí policajti budú vykonávať kontroly v ktorúkoľvek dennú a nočnú hodinu a budú sa zameriavať na dodržiavanie zákonov a všeobecne záväzných nariadení mesta Trnava.

Čo budú kontrolovať

Policajti si budú v prvom rade všímať požívanie alkoholu a drog na verejných priestranstvách. Osobitne sa zamerajú na na páchanie deliktov osobami maloletými, mladistvými, dospelou mládežou ako aj ľuďmi bez domova.

V druhom rade sa zamerajú na páchanie priestupkov, ktorých sa vyššie uvedené cieľové skupiny dopúšťajú. „Patrí sem ničenie verejného majetku, vzbudenie verejného pohoršenia, hrubé správanie, rušenie nočného pokoja, znečisťovanie verejných priestranstiev, poškodzovanie zelene a iné protiprávne konanie,“ rozviedla referentka komunikácie.

Ako sa zmení promenáda

Cieľom mesta je zo Sadu A. Bernoláka spraviť bezpečné miesto. Dlhodobá akcia má eliminovať neakceptovateľné správanie a zvýšiť tak kvalitu priestoru pre všetkých slušných občanov, ktorí v ňom chcú tráviť svoj čas. Preventívno-bezpečnostná policajná akcia Bernolákov sad má pokračovať až do konca októbra.

Zdroj: Mesto Trnava

Rýchle správy

Najčítanejšie