Správy

Trnavská univerzita poskytne viac lôžok študentom: Za ubytovanie si však PRIPLATIA

Trnavská univerzita bude mať v nasledujúcom akademickom roku k dispozícii o 332 miest viac na ubytovanie svojich študentov. Zazmluvnila ich s jedným z poskytovateľov.

Ilustračný obrázok k článku Trnavská univerzita poskytne viac lôžok študentom: Za ubytovanie si však PRIPLATIA
Zdroj: Trnavská univerzita

Trnavská univerzita (TU) musela pristúpiť pre všetky ubytovacie kapacity k úprave cien, získané prostriedky použije na pokrytie zvýšených nákladov na poskytovanie ubytovania, predovšetkým na pokrytie rastúcich nákladov energií. Informoval o tom PR TU Matúš Demko.

Koľko si priplatia?

Zvýšenie poplatkov za ubytovanie TU sa pohybuje v rozmedzí piatich až 20 eur.

Vo vlastnom Študentskom domove Petra Pázmaňa má TU 300 lôžok, cenu zvýšia z 85 eur za osobu a mesiac na 90 eur. U zmluvných partnerov v Študentskom domove Miloša Uhra je pre TU 340 lôžok, namiesto 65 eur budú študenti platiť 75 až 80 eur, na internáte strednej odbornej školy elektrotechnickej je 50 lôžok, cena sa zo 61 eur zvyšuje na 66 až 68 eur.

Prečítajte si tiež

Na internáte Strednej odbornej školy obchodu a služieb je 140 lôžok, cena sa mení z 56 na 61 eur. Spolu 400 lôžok bude využívať TU v Ubytovni Nukleón, cena bude 115 eur namiesto 95 eur. Podľa Demka je tam v prípade priaznivej situácie predpoklad rozšírenia kapacity o ďalších 100 miest.

Očakávajú zvýšený záujem

„V skončenom akademickom roku sme mali ubytovaných 1 206 študentov. Počet žiadostí o ubytovanie dosiahol 1 464, to znamená, že sme ubytovali 82 percent žiadateľov o ubytovanie,“ informoval. Na nový akademický rok TU očakáva zvýšený počet žiadostí o ubytovanie z dôvodu zvyšujúceho sa počtu študentov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM