Júlia Vargová Hokej

Trnavskí Gladiátori v Bratislave neuspeli: Prehrali s päť gólovým rozdielom

Počas 10. kola Slovenskej hokejovej ligy 2019/2020 cestovali hokejisti klubu HK Gladiators Trnava do hlavného mesta na ľad Bratislava Capitals.

Ilustračný obrázok k článku Trnavskí Gladiátori v Bratislave neuspeli: Prehrali s päť gólovým rozdielom
Zdroj: HK Gladiators Trnava

„V Bratislave naši muži neuspeli a prepadli sa na dno tabuľky,“ informuje HK Gladiators Trnava na svojom facebooku.

Trnava, ktorá je v súčasnosti na chvoste tabuľky sa stretla s jej lídrom. Súperovi však napriek jeho jasnej prevahe dokázala streliť tri góly.

Paradoxne prvý gól strelili hostia, HK Gladiators Trnava. V 8. minúte skóroval na 0:1 Martin Hrbáčik. Bratislava Capitals však nečakali dlho, v nasledovnej minúte vyrovnali na 1:1 vďaka gólu Tibora Vargu.

V 11. minúte pridal ďalší gól do trnavskej bránky Mário Róth a v 16. minúte Róbert Varga. Prvá tretina tak napriek dobrému štartu pre Trnavu nedopadla najlepšie. Gladiátori v jej závere prehrávali 3:1.

Druhá tretina začala vylúčením na strane bratislavského hokejového klubu. Presilovku však HK Gladiators Trnava využiť nedokázali.

Súper počas nej zabral, Trnave strelil v 25. minúte gól z hokejky Mareka Slováka a len o pár sekúnd neskôr ďalší z hokejky Filipa Surovku. Filip Surovka následne skóroval aj v 33. minúte, čím zabezpečil konečný gólový stav tretej tretiny na 3:0.

Tretiu tretinu otvoril v 42. minúte hráč Bratislava Capitals Denis Hudec. V 47. minúte skórovali hostia, HK Gladiators Trnava. Gól strelil Juraj Kamenický.

Reakcia súpera však na seba nenechala dlho čakať. O pár sekúnd už skóroval Eric Selleck. O posledný gól zápasu sa postaral hráč Trnavy, Roman Jurák. Tretia tretina skončila remízou 2:2, konečné skóre zápasu bolo 8:3.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Bratislava Capitals – HK Gladiators Trnava 8:3 (3:1, 3:0, 2:2)

Góly: 8. Hrbáčik (Jurák, Klučiar), 9. T. Varga (Martinelli), 11. Róth (Slovák, Selleck), 16. R. Varga (T. Varga, Slovák), 25. Slovák (Selleck), 25. Surovka (D. Hudec), 33. Surovka (Slovák, Róth), 42. D. Hudec (Lukáčik), 47. Kamenický (Beták, Schmidt), 47. Selleck (R. Varga, T. Varga), 50. Jurák (Hrbáčik).

Rozhodovali: Valachovič – Maškulka, Šefčík

Vylúčení: 8:3, presilovky: 2:2, oslabenia: 2:1

Zápas v Aréne Ondreja Nepelu sledovalo 504 divákov.