Monika Hanigovská Iné športy

Trnavský klub potrápili nielen súperi ale aj zdravotné problémy. Napriek tomu sa prebojovali k pekným umiesteniam.

Ilustračný obrázok k článku Trnavskí taekwondisti opäť bojovali: Na Majstrovstvách SR získali 16 medailí, FOTO
8
Zdroj: TKD Hwa-Rang Trnava

Na Majstrovstvách Slovenskej republiky 2018 v Taekwon-Do I.T.F. v Nitre sa predviedli aj členovia trnavského klubu Taekwon-Do Hwa-rang.

Napriek tomu, že členov klubu potrápili najmä zdravotné ťažkosti, dokázali svoje šance premeniť na 16 cenných kovov. Súčasne si klub do Trnavy priniesol aj víťazný pohár.

Úspech sa dostavil v podobe šiestich zlatých a strieborných medailí a štyroch bronzových medailí.

Na spomínanom podujatí sa zúčastnili súťažiaci z dvanástich slovenských klubov. Trnavský klub zastupovalo dokopy dvanásť súťažiacich, pričom desiati si odniesli cenné kovy.

„V prvom rade musím spomenúť, Juraja Kollára, ktorý získal titul absolútneho majstra Slovenska v kategórii „Veterán“. Ďalej ma neskutočne potešila naša najlepšia reprezentantka Alexandra Eckerová, ktorá získala zlato v disciplíne športového boja a opäť ukázala svoje skvelé kvality, ktorými disponuje,“ prezradil pre náš spravodajský portál tréner trnavského klubu Dominik Sawicki.

„Prekvapil ma aj žiak Peter Kotásek, ktorý napriek nízkemu technickému stupňu, získal z dvoch disciplín dve zlaté umiestnenia. Veľmi potešil a budeme pracovať naďalej, aby sa to opäť zopakovalo,“ doplnil Sawicki.

Zisťovali sme, ako sa zverencom darilo v rámci tabuľky slovenských klubov. „V rámci klubov, sme v strede. Bohužiaľ, nás bolo tento rok na počet súťažiacich v klube pomenej. Mali sme chorých a niektorých, ktorí nemohli reprezentovať klub z iných dôvodov,“ povedal tréner trnavského klubu.

Najbližšie ukážu Trnavčania svoju formu v decembri, keď sa predvedú na Mikulášskom turnaji a v Prahe na Čertovskom pohári. Organizované bývajú už niekoľko rokov a sústreďujú sa predovšetkým na deti a mládež.

Tohtoročné Majstrovstvá Slovenska hodnotené v rámci klubov:

1. Taekwon-Do Academy Slovakia
  2. Taekwon-Do Sereď
  3. Taekwon-Do Academy Nové Zámky
  4. UKF NITRA
  5. ŠK Taekwon-do Turňa nad Bodvou
  6. – 7. ŠK Taekwon-Do & Kickboxing / HWA-RANG Trnava (rovnaký počet bodov)