Monika Hanigovská Rôzne

Trnavský jarmok pred dverami: Takto sme sa bavili pred viac ako 50 rokmi, VIDEO

Tradičný trnavský jarmok sa už čoskoro usídli v našom meste. Ešte predtým si však vychutnajte atmosféru jarmočenia tak, ako si len už málokto pamätá.

Ilustračný obrázok k článku Trnavský jarmok pred dverami: Takto sme sa bavili pred viac ako 50 rokmi, VIDEO
17
Galéria
Zdroj: youtube

Tradičný trnavský jarmok patrí k najvýznamnejším kultúrno-spoločenským podujatím nášho mesta. Spája sa s výbornou atmosférou, voňavým jedlom, stretávkami, nákupmi ale aj bohatým programom.

Už onedlho opäť prepukne v Malom Ríme. Prvé informácie o tohtoročnom jarmoku a kompletnom programe sme vám už priniesli.

Ešte predtým, ako si vychutnáme všetky jeho lákadlá, sa môžete nechať pozvať na jarmok spred vyše 50 rokov. Zažite podujatie tak, ako ho poznajú len niektorí trnavskí pamätníci v našom priloženom videu na konci článku.

Video zachytáva atmosféru podujatia, množstvo všakovakých stánkov aj Trnavčanov v poradí už na 11. ročníku Tradičného Trnavského jarmoku.

Už v minulosti bol známy v okolí

„Pod trnavskou mestskou vežou sa opäť zišli jarmočníci. Za uplynulé desaťročia sa stal široko známym strediskom dobrých jesenných nákupov a vyhľadávaným prostredím jarmočnej pohody i pobavenia,“ ohlasuje hneď na začiatku redaktorka z reportáže trnavského jarmoku.

V minulosti bol akousi výkladnou skriňou výhodných nákupov, v ktorých bolo možné zakúpiť všetko od perníkového srdiečka až po televízor. „Vo viac ako tristo stánkov, predávajú priemyselný i potravinársky tovar, počnúc domácimi potravinami, elektrospotrebičmi, kuchynským riadom až po odevy, textil a obuv, prakticky všetko,“ zhodnotila redaktorka stánky v Trnave.

Pochutnávali sme si dobre aj v minulosti

„Po dobrých nákupoch si každý rád pochutí na jarmočných špecialitách,“ komentuje hlas vo videu. Na jarmoku nechýbalo domáce vínko z okolitých roľníckych družstiev a ani napríklad tradičná cigánska pečienka, pričom na svoje si prišli aj mlsné jazýčky. Na jarmoku sa predávali sladké perníky vo forme srdiečok, koníkov, bábik a na uliciach rozvoniavala tradičná cukrová vata.

Tradičný trnavský jarmok odkazuje na dávnu históriu nášho mesta. Na ich konanie udelil mestu právo kráľ Belo IV., pričom v Malom Ríme sa uskutočnilo osem veľkých trhov a neskôr sa tieto „jarmočné sviatky“ zmenili na výročné trhy.

Zažili ste Tradičný trnavský jarmok z roku 1966?

Nie
Zdroj: YouTube.com
OBRAZOM: Takáto atmosféra panovala v Trnave  na jarmoku z roku 1966
17
Galéria
Zdroj: youtube

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM