V Trnave sa hlasovalo o predĺžení hodín pre letné terasy: Ako to napokon dopadlo?

Vlani dvakrát a tento rok znovu sa venovalo mestské zastupiteľstvo v Trnave otázke predĺženia prevádzkových hodín letných terás v centre mesta. Ako to dopadlo?

Ilustračný obrázok k článku V Trnave sa hlasovalo o predĺžení hodín pre letné terasy: Ako to napokon dopadlo?
Foto: Marcel Páleš / Zdroj: Dnes24.sk

Ani na tretí pokus sa v utorok radnici nepodarilo presvedčiť poslanecký zbor, aby v letnom čase bolo umožnené kaviarňam a reštauráciám nechať posedieť svojich hostí o hodinu dlhšie.

Na prijatie to nestačilo

Návrh dostal v hlasovaní 51,7 percenta hlasov, čo na prijatie nepostačovalo. Z 29 prítomných poslancov hlasovalo za 15. V rozprave sa identifikovali dva tábory – časť poslancov zastávala záujmy Trnavčanov, ktorí v centrálnej mestskej zóne bývajú a od mája do septembra sa cítia byť rušení exteriérovou prevádzkou podnikov. Druhá strana poukazovala na to, že diskomfort, spôsobený prípadným zvýšeným hlukom je „daňou“ za bývanie v centrálnej mestskej zóne. Odzneli i úvahy, či a akým spôsobom môžu prevádzkovatelia ovplyvniť správanie hostí aj po odchode z kaviarne.

Mesto má záujem, aby prevádzky zostávali v lete dlhšie otvorené. „Robíme v lete množstvo kultúrnych podujatí na Hlavnej ulici či na námestí. Po skončení sa ľudia rozídu, chcú si posedieť počas teplých letných večerov o niečo dlhšie a nemajú to umožnené,“ obhajoval návrh všeobecne záväzného nariadenia viceprimátor Tibor Pekarčík.

Vyjadril obavu

Poslanec Juraj Novota vyjadril obavu, že posunutím otváracích hodín sa môže vytvoriť situácia, že do centra sa začnú sťahovať ďalšie podniky, s ktorými môže byť problém. „Zahrávame sa s budúcimi problémami,“ uviedol. Poslanec Juraj Fuzák pripomenul, že centrum Trnavy nie je podnikmi „posiate“. „Trnava predsa nie je napríklad Ostrava, nemáme tu ich známu Stodolnú ulicu, kde by sa koncentrovali,“ povedal Fuzák.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame