Správy

V Trnave štartujú práce na pumptracku: Dráha bude NAJVÄČŠIA na Slovensku, VIZUALIZÁCIE

V Trnave pribudne novinka, aká nemá na Slovensku obdobu. Čo všetko prinesie nová pumptracková dráha?

Ilustračný obrázok k článku V Trnave štartujú práce na pumptracku: Dráha bude NAJVÄČŠIA na Slovensku, VIZUALIZÁCIE
10
Galéria
Zdroj: Simanek

Realizácii pumptrackovej dráhy v Trnave už nič nestojí v ceste. Ako prezradilo mesto Trnava, Pumptrack bude k dispozícií už o pol roka na mieste súčasnej bikrosovej dráhy na ulici Ludvika van Beethovena na Prednádraží.

„Stavenisko bolo odovzdané 19. septembra. V týchto dňoch bude areál oplotený a začnú stavebné práce, ktoré by mali byť ukončené o šesť mesiacov, teda koncom marca,“ cituje mestský web slová Miroslava Horníka z odboru investičnej výstavby na mestskom úrade.

Dve hlavné dráhy

Zaujíma vás, čo je to vlastne ten pumptrack? Radnica vysvetľuje: „Pumptrack je typ terénnej bicyklovej dráhy. Jej podstatou je, že sa skladá z terénnych vĺn a klopených zákrut. Terénne vlny môžu byť rôzneho tvaru, výšky a vzdialenosti medzi jednotlivými vlnami. Správne rozmiestnenie a tvar vĺn je kľúčové pre výsledný charakter dráhy. Terénne vlny sú umiestnené hlavne v priamom smere. Zákruty sú klopené, aby v nich bolo možné vyvíjať čo najvyššiu rýchlosť.“

Pumptrack Trnava prinesie radosť skúseným, ako aj najmenším jazdcom. Tvoriť ho budú dva okruhy. Hlavný okruh bude dlhý takmer 249 metrov, FLOWTRACK bude mať dĺžku 198 metrov.

Prečítajte si tiež

Detský okruh bude mať samostatnú 87 metrov dlhú dráhu, pričom pumptrack pre deti nebude oplotený.

Ďalšie novinky

„Okruhy budú dopĺňať plochy na trénovanie zručností spolu tvoriace SKILL PARK. Sem patrí tzv. BAZÉN – PUMP BOWL, U-RAMPA a tréningová plocha s nábehmi, na ktorej sa budú nachádzať mobilné modulárne pumptrackové prvky určené pre tréningové aktivity,“ prezradilo vedenie mesta.

Areál bude v budúcnosti pripojený na trnavskú cyklo-infraštruktúru, pričom popri pumptracku povedie cyklotrasa. Projekt v hodnote takmer milión eur chce mesto financovať z eurofondov

„Doplnkom areálu bude PARKOVÉ SEDENIE VO SVAHU, ktoré poslúži na chvíle odpočinku medzi športovými výkonmi. Tvoriť ho budú betónové bloky/lavice umiestené v rámci oploteného areálu v tvare kaskád. Lavice budú v častiach určených na sedenie obložené dreveným obkladom. Súčasťou vybavenia budú stojany na bicykle, lavičky, koše na odpadky, pitná fontánka, prípojka na elektrinu a infotabuľa,“ dodalo mesto Trnava.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Vizualizácie trnavského pumptracku
10
Galéria
Zdroj: Simanek
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM