V Zavare je dusno: Kandidátka na starostku žiada prepočítanie hlasov voličov

Vyhlásiť neplatné voľby do samosprávnych orgánov tamojšej obce žiada neúspešná kandidátka na starostku. Podľa jej slov neboli hlasy voličov sčítané zákonným spôsobom.

Ilustračný obrázok k článku V Zavare je dusno: Kandidátka na starostku žiada prepočítanie hlasov voličov
Zdroj: TASR

S návrhom na vyhlásenie neplatnosti volieb do samosprávnych orgánov obce Zavar pri Trnave sa na Ústavný súd SR obrátila kandidátka na starostku Dana Benešová. Vo volebnej sťažnosti žiada, aby boli hlasy voličov sčítané zákonným spôsobom, čo sa podľa nej nestalo.

Sťažovateľka uvádza, že v obidvoch volebných komisiách v obci sa spočítavali hlasy tak, že v každej tri dvojice členov sčítali vždy tretinu hlasov, v jednej komisii boli členovia komisie vo viacnásobnom príbuzenskom vzťahu k voleným kandidátom do obecného zastupiteľstva.

„V žiadnej komisii nebola urobená krížová ani žiadna iná kontrola odovzdaných hlasov voličov a posúdenia platnosti hlasov,“ konštatovala. Konanie mohlo mať podľa sťažovateľky vplyv na výsledok volieb na starostu a poslancov v obci Zavar. „Žiadam, aby boli hlasy voličov opätovne zákonným spôsobom prepočítané,“ povedala Benešová.

Podľa vyhlásených výsledkov volieb sa starostom stal doterajší poslanec obecného zastupiteľstva Lukáš Sochor (nezávislý) s počtom hlasov 547 z celkových 920 odovzdaných. Na druhom mieste skončila Benešová (Smer-SD) s 327 hlasmi.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR