Vážne rozhodnutie po debakli: Karhan ponúkol abdikáciu na post trénera Trnavy

FC Spartak Trnava utŕžil na ihrisku MŠK Žilina poriadny debakel. Po zápase ponúkol Miroslav Karhan svoju abdikáciu na post trénera Trnavčanov.

Monika Hanigovská
Ilustračný obrázok k článku Vážne rozhodnutie po debakli: Karhan ponúkol abdikáciu na post trénera Trnavy
Zdroj: TASR

Bezprostredne po nedeľňajšej vysokej prehre 0:7 na ihrisku MŠK Žilina ponúkol Miroslav Karhan svoju abdikáciu na post trénera fortunaligového futbalového klubu FC Spartak Trnava. Jeho krok nasledovali aj kolegovia z realizačného tí­mu.

„Môžem túto informáciu potvrdiť,“ uviedol pre oficiálny web Spartaka generálny manažér klubu Pavel Hoftych krátko po „výbuchu“ v Žiline, kde Spartak utŕžil sedemgólový debakel.

Karhan začal viesť mužstvo, v ktorom ako hráč vstúpil do veľkého futbalu, od apríla tohto roka. Na poste hlavného kouča Spartaka vystriedal Ivana Hucka a dokončil predošlý ročník najvyššej slovenskej súťaže. „Bílí andeli“ pod jeho vedením získali v pätnástich kolách tejto sezóny 20 bodov a pred reprezentačnou prestávkou im patrí 8. priečka v tabuľke.

Prehra so Žilinou bola pre Trnavu prvá na ihriskách súperov v tejto sezóne, jej výška a najmä výkon poznačený hrubými individuálnymi chybami hráčov však prinútili Karhana k ráznemu rozhodnutiu ponúknuť abdikáciu na post trénera. Svoje stanovisko oznámil majiteľom klubu.

Či vedenie klubu demisiu trénerov prijme, zatiaľ nie je jasné. „Dnes sa uskutočnilo krátke sedenie trénerov a vedenia klubu. V utorok má zasadnúť predstavenstvo klubu a situáciu uzatvoriť,“ povedal pre trnavskyhlas.sk PR manažér Spartaka Marek Ondrejka.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame