Lucia Lauková Správy

Vedúca sestra z Trnavy získala ocenenie: V nemocnici pracuje 38 rokov!

Pani Iveta pracuje v trnavskej nemocnici už takmer štyri dekády. Posledných 17 rokov je na poste vedúce sestry novorodeneckého oddelenia.

Ilustračný obrázok k článku Vedúca sestra z Trnavy získala ocenenie: V nemocnici pracuje 38 rokov!
Zdroj: Fakultná nemocnica Trnava

Vedúca sestra Iveta Rýzková získala ocenenie Biele srdce v kategórii „Sestra a pôrodná asistentka manažérka“. V nemocnici pracuje 38 rokov. Ako informovala nemocnica, pani Iveta je vyštudovaná detská sestra a celých 17 rokov pracuje na pozícii vedúcej sestry novorodeneckého oddelenia.

„Dobré meno oddelenia je výsledkom namáhavej a obetavej práce, ktorú vždy dokáže skĺbiť s efektívnou komunikáciou a pozitívnou motiváciou sestier, lekárov, mamičiek. Za jej pôsobenia novorodenecké oddelenie napreduje, je štatutárom neziskovej organizácie, ktorú založila, aktívne sa podieľala na príprave štandardov hniezd záchrany, postupov pri získaní titulu BFHI- Baby Friendly Hospital (Nemocnica priateľská k deťom“)," uvádza nemocnica.

Prečítajte si tiež

Zagratulovať jej na neonatologické oddelenie prišli aj riaditeľ FN Trnava Daniel Žitňan spolu s námestníčkou pre ošetrovateľstvo Emíliou Jamrichovou.

„Zaviedla hygienické štandardy a bariérovú starostlivosť o novorodencov. Jej veselosť a úsmev sa priamo odrážajú na pracovnej atmosfére. Iveta je výnimočný človek, manažér, ktorého racionalita a efektivita je pri riešení akýchkoľvek problémov obdivuhodná. Za svojou prácou vždy vidí jasný cieľ-zdravie najmenších, krehkých a krásnych novorodencov,“ vymenúva kvality ocenenej sestry nemocnica.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM