Viskupič predstavil štyroch kandidátov: TOTO sú nominanti na zástupcov predsedu kraja

Viskupič predstavil kandidátov na zástupcov predsedu kraja. Súčasne informoval o ich prioritách. Predseda TTSK tiež vyzval odbornú aj laickú verejnosť do komisií.

Monika Hanigovská
Ilustračný obrázok k článku Viskupič predstavil štyroch kandidátov: TOTO sú nominanti na zástupcov predsedu kraja
Zdroj: TASR

Predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Jozef Viskupič vyzval odbornú i laickú verejnosť, aby sa na prvom riadnom zasadnutí krajského zastupiteľstva prihlásila do jednotlivých komisií pri Zastupiteľstve TTSK.

Rokovanie zastupiteľstva sa uskutoční 20. decembra tohto roka. „Jednotlivé komisie budú mať po osem členov. Zatiaľ budú volení do nich poslanci, no budeme rokovať, akým spôsobom zapojíme do nich odbornú i laickú verejnosť,“ povedal Viskupič.

Nový termín

Na prvom riadnom zasadnutí Zastupiteľstva TTSK bude k najdôležitejším bodom programu patriť rozpočet kraja, zloženie novej Rady TTSK, komisií a voľba zástupcov predsedu kraja. „Najdôležitejšia časť rozpočtu, register investícií, sa bude prijímať v januárovom a februárovom termíne. Bude potrebné ho upraviť, nesúhlasil som s tým, ako bol doteraz nastavený, preto sme sa dohodli na novom termíne,“ povedal Viskupič.

Mená kandidátov sú už známe

Predseda TTSK v pondelok predstavil kandidátov na zástupcov predsedu kraja. Prioritou Józsefa Berényiho (SMK-MKP) bude doprava, cyklodoprava, infraštruktúra, vzdelávanie a školstvo, Pavol Kalman (OĽaNO-KDH-SaS) bude mať na starosti zdravotnú starostlivosť, regionálny rozvoj, rozvoj vidieka a životné prostredie. Prioritou Mareka Neštického (nezávislý poslanec) bude občianska spoločnosť, mládež a šport, kultúra, transparentnosť a otvorený úrad, Roman Sova (OĽaNO-KDH-SaS) bude zodpovedať za hospodárenie, financie a sociálne služby. Rada TTSK bude mať namiesto doterajších 11 členov 13 členov, potrebná bude zmena štatútu.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame