Správy

Vodiči, pripravte sa na OBMEDZENIA: Známy most na štyri mesiace ZATVORIA!

Úplnú uzáveru pre motorové vozidlá a peších si na nasledujúce štyri mesiace vyžiada rekonštrukcia mosta cez potok Parná na ceste II/502 v obci Horné Orešany v okrese Trnava.

Ilustračný obrázok k článku Vodiči, pripravte sa na OBMEDZENIA: Známy most na štyri mesiace ZATVORIA!
Zdroj: Trnavský samosprávny kraj

Začne v stredu (15. 3.) s rozpočtom 493-tisíc eur. Vlastníkom mosta je Trnavský samosprávny kraj (TTSK).

„Začíname s komplexnou rekonštrukciou ďalšieho mosta, ktorý je v nevyhovujúcom stave. Pre bezpečnosť všetkých účastníkov premávky sme sa na základe diagnostiky rozhodli vymeniť celú nosnú konštrukciu, rovnako sme zabezpečili obchádzkové trasy a prispôsobili aj cestovné poriadky prímestskej autobusovej dopravy,“ uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Museli zopakovať verejné obstarávanie

Zámerom krajskej samosprávy bolo rekonštruovať most v skoršom termíne, no verejné obstarávanie, ako doplnil, museli zopakovať. „Som rád, že zhotoviteľ COLAS Slovakia, a.s, už nastupuje na stavenisko. V Horných Orešanoch tak vybudujeme úplne nový, bezpečný most s dlhou životnosťou,“ povedal.

Z dôvodu rekonštrukcie dôjde od 15. marca k úprave cestovných poriadkov prímestských autobusových liniek obsluhujúcich Horné Orešany. Počas prác budú v obmedzenom režime obsluhované zastávky Horné Orešany Reštaurácia a Horné Orešany Potraviny. Zastávka pri moste v Horných Orešanoch ostane v prevádzke obojsmerne. Autobusy smerujúce na Horné Orešany, Lošonec a Smolenice budú jazdiť po spojovacej komunikácii medzi cestami III/1297 a III/1298, ktorú na tento účel upravila ešte v minulom roku Správa a údržba ciest TTSK.

Prečítajte si tiež

Obchádzková trasa

Dočasným dopravným značením bude vyznačená obchádzková trasa pre tranzitnú nákladnú dopravu z Modry cez Budmerice, Ružindol, Biely Kostol a Trnavu ďalej smerom na Trstín.

Pre osobnú dopravu je obchádzka vedená z Dolných Orešian cez Košolnú a Suchú nad Parnou.

Most cez potok Parná v Horných Orešanoch bol postavený v roku 1969 a má dĺžku 12,5 metra. Podľa diagnostiky z marca 2021 je v zlom stave, pričom vzhľadom na nefunkčnú izoláciu dochádza k zatekaniu a degradácii nosnej konštrukcie. Cieľom rekonštrukcie je zmodernizovať nosnú konštrukciu, mostný zvršok, a zároveň vybudovať systém odvodňovania, čím sa predĺži životnosť objektu a zvýši bezpečnosť účastníkov cestnej premávky.

Pri susedných Dolných Orešanoch plánuje TTSK od jari rekonštruovať cestu II. triedy po hranicu s Bratislavským krajom. Na modernizáciu 5,7-kilometrového úseku získal TTSK nenávratný finančný príspevok 4,1 milióna eur. Okrem toho plánuje rekonštrukciu úseku v dĺžke 4,9 kilometra medzi Hornými Orešanmi a Smolenicami.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

🌉 ZAČÍNAME S KOMPLEXNOU REKONŠTRUKCIOU MOSTA V HORNÝCH OREŠANOCH 🤩 Už zajtra začíname s komplexnou rekonštrukciou mosta...

Posted by Trnavský samosprávny kraj on Tuesday, March 14, 2023

🌉 ZAČÍNAME S KOMPLEXNOU REKONŠTRUKCIOU MOSTA V HORNÝCH OREŠANOCH 🤩 Už zajtra začíname s komplexnou rekonštrukciou mosta...

Posted by Trnavský samosprávny kraj on Tuesday, March 14, 2023
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM