Kultúra

Vráti sa do Trnavy mestské kultúrne stredisko? Obnoviť ho chcú po 30 rokoch

Po dlhej dobe by sa do Trnavy malo vrátiť mestské kultúrne stredisko. Jeho vznik má pomôcť k rozvoju kultúry.

Ilustračný obrázok k článku Vráti sa do Trnavy mestské kultúrne stredisko? Obnoviť ho chcú po 30 rokoch
4
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Takmer po 30 rokoch by sa do štruktúry mestských inštitúcií v Trnave malo vrátiť mestské kultúrne stredisko (MsKS). Mimoriadna schôdza mestského zastupiteľstva sa bude 8. apríla zaoberať aj zriadením príspevkovej organizácie s názvom Zaži v Trnave – Mestské kultúrne stredisko. Informovalo o tom mesto na svojom webe.

Zrušenie strediska

MsKS malo v Trnave dlhodobú tradíciu a organizovalo široké spektrum kultúrnych podujatí pre Trnavčanov. K jeho zrušeniu prišlo politickým rozhodnutím krátko po novembri 1989, hoci pracovníci kultúry poukazovali na chybnosť tohto kroku.

Neskôr radnica prijala na organizovanie podujatí niekoľko pracovníkov do stavu svojich zamestnancov, po rokoch sa odbor kultúry odčlenil a stal sa súčasťou Správy kultúrnych a športových zariadení (SKaŠZ) mesta Trnava.

Rozvoj kultúry

Teraz v navrhovanom štatúte dôvodí radnica vznik MsKS vytváraním podmienok na podporu a rozvoj kultúry, osvetovej činnosti a záujmovej umeleckej činnosti v meste Trnava. Pod správu novej organizácie by mali prejsť zo SKaŠZ mestské kino Hviezda, amfiteáter, kultúrne domy na Kopánke a v miestnej časti Modranka, ale aj mestská veža a mestské opevnenie so stavbami. Tiež amfiteáter v rekreačnej zóne v Kamennom mlyne, kostnica pri bazilike a objekt bývalého Centra voľného času – Kalokagatia.

MsKS by malo začať fungovať od 1. mája, do uskutočnenia výberového konania bude jeho vedením poverený vedúci oddelenia kultúry SKaŠZ Peter Cagala.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Mohlo by vás zaujímať

Mestská veža a Turistické informačné centrum v Trnave
4
Galéria
Zdroj: Trnava Tourism
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM