Dominika Handzušová Futbal

Vypredaná premiéra v Skalici: Spartak zvrátil stav a bral tri body

Skaličania začali doma zhurta a rýchlo vyhrávali 2:0. Trnava však v priebehu desiatich minút stav otočila.

Ilustračný obrázok k článku Vypredaná premiéra v Skalici: Spartak zvrátil stav a bral tri body

Už po niekoľkých sekundách hry šla Skalica do vedenia. V 1. minúte sa k lopte v šestnástke dostal najlepší skalický strelec Gašparík a nadvakrát prekonal Kamenára. Skalica pokračovala nebojácne a útočne. V 7. minúte vysunul Konečný domáceho útočníka Lietavu a ten lobom poslal svojich do dvojgólového vedenia.

Obrat za desať minút

Spartak bol zaskočený a jeho fanúšikovia si jednohlasne pýtali hlavu trénera Jarábka. V 18. min. mali domáci ďalšiu obrovskú príležitosť, Konečný ale hlavou mieril vedľa Kamenárovej brány. Následne Skaličania pohrozili opäť, tentokrát Čermákovu strelu stihol zblokovať Baez.

V 28. minúte sa dostala Trnava prvý raz výraznejšie pred bránu Hajdúcha a hneď bol z toho gól. Po trme-vrme pred bránou sa lopta dostala k Casadovi, ktorý ju poslal do siete. Spartak sa nadýchol a o tri minúty bol späť v zápase. Mikovič sa dostal za domácu obranu a s Hajdúchom v súboji jeden na jedného uspel – 2:2. V 38. minúte sa Trnava postarala o dokonalý obrat, keď tretí gól pridal v páde Vojtuš.

Aktívnejší domáci, no nevyrovnali

Druhý polčas začali aktívnejšie domáci, Kurák si nabehol na center z ľavej strany, zakončil, no na čiare zmaril domácim radosť Kamenár. V 66. minúte mala Trnava výhodu priameho kopu, Halilovićova strela ale nemala razanciu. O minútu hlavičkoval na druhej strane Kurák, no lopta takisto neletela do priestoru brány. V 69. minúte sa domáci dožadovali penalty, keď Mazan v páde nezakončil presne. Následne sa pobila o padajúcu loptu v pokutovom území domáca dvojica Lietava – Kurák. Prvý menovaný sa dostal aj ku koncovke, lopta z jeho kopačky ale tesne minula Kamenárovu bránu.

V závere chcela Skalica vyrovnať, hrozila najmä zo štandardiek. Po jednej z nich zodvihol hosťujúcemu brankárovi varovný prst Ciprys, no Kamenár stihol zasiahnuť. V poslednej minúte zápasu mal obrovskú príležitosť domáci Ulrich, no namiesto strely volil prihrávku. Gól v druhom polčase nepadol, a tak Trnava zvíťazila v Skalici 3:2.

Cenné body

Aleš Křeček, tréner Skalice: „Zápas sa mi nebude hodnotiť ľahko, pretože sme prehrali pred vypredanou kulisou. Dali sme dva góly, mali sme ďalšie šance, mohli sme dať tretí, štvrtý gól. Potom však prišla naša slabá chvíľka a v priebehu desiatich minút sme trikrát inkasovali. Možno je to daň za neskúsenosť v prvej lige, uvidíme.“

Juraj Jarábek, tréner Trnavy: „Otočili sme ťažký zápas. Pre nás majú tieto body cenu zlata. Od apríla hráme prakticky na hosťujúcej pôde. Bol to ťažký, vydretý zápas. Body si veľmi ceníme, ideme ďalej.“

MFK Skalica – Spartak Trnava 2:3 (2:3)

Góly: 1. Gašparík, 6. Lietava – 28. Casado, 29. Mikovič, 37. Vojtuš.
Rozhodoval: Marhefka, ŽK: Ciprys, Mikovič, Lietava, Švrček – Greššák, Vojtuš, 3105 divákov

Skalica: Hajdúch – Švrček, Konečný, Majerník, Ciprys – Kurák, Bariš, Čermák (76. Šebesta), Mazan (76. Ulrich) – Gašparík – Lietava

Trnava: Kamenár – Godál, Bortel, Nikolić, Čonka (65. Tóth) – Vojtuš (61. Halilović), Baez, Casado, Greššák (87. Mikinič), Janečka – Mikovič