Lucia Šútorová Správy

Žiaci sa dočkajú vlastnej telocvične: Mesto pripravuje projekt, VIZUALIZÁCIE

Radnica pokračuje v príprave školskej telocvične. Vyše 200 žiakov sa môže tešiť na úplne novú budovu.

Ilustračný obrázok k článku Žiaci sa dočkajú vlastnej telocvične: Mesto pripravuje projekt, VIZUALIZÁCIE
3
Galéria

Mesto koncom roka podpísalo zmluvu na vypracovanie projektovej dokumentácie na výstavbu telocvične v areáli základnej a materskej školy I. Krasku v Modranke. „Je to jediná naša škola, ktorá doposiaľ nemá svoju vlastnú telocvičňu,“ pripomenul primátor Bročka na sociálnej sieti.

Základná škola má v súčasnosti 221 žiakov. V materskej škole je 79 detí. Telocvičňa by mala mať plochu na hranie volejbalu a basketbalu.

Minimálne náklady

Na druhom nadzemnom podlaží by mala pribudnúť aj galéria a hľadisko na sledovanie športových zápasov. „Projekt má zodpovedať požiadavkám energeticky pasívneho štandardu. Je to dôležité najmä z pohľadu budúcich nákladov na prevádzku objektu, ktoré by mali byť vďaka použitým materiálom a technológiám minimálne. Objekt požadujeme riešiť ako bezbariérový,“ uvádza radnica v súťažných podkladoch.

Na vypracovanie projektovej dokumentácie vypísalo mesto verejnú obchodnú súťaž. Za projektovú dokumentáciu radnica zaplatí vyše 20-tisíc eur.

Vyberajú najlepší variant

Projektant podľa primátora momentálne spracováva projektovú dokumentáciu pre územné konanie. Primátor už zverejnil prvé vizualizácie. O definitívnej podobe ešte nie je rozhodnuté.

„Z niekoľkých variantov vyberáme ten najoptimálnejší. Na rokovaniach sa zúčastňujú okrem odborných pracovníkov MsÚ aj zástupcovia školy a poslancov,“ uvádza primátor Peter Bročka.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Trnavy a okolia.

Žiaci sa dočkajú vlastnej telocvične: Mesto pripravuje projekt, VIZUALIZÁCIE
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie