Futbal

Žilina zdolala Trnavu: Spartak spadol až na 9. miesto, VIDEO

Domáci zápas Spartaku nevyšiel. Na štadióne Antona Malatinskeho prehral so Žilinou 1:2. Prinášame vám video a foto.

Ilustračný obrázok k článku Žilina zdolala Trnavu: Spartak spadol až na 9. miesto, VIDEO
9

Žilinčania sa od začiatku snažili čo najdlhšie držať loptu na svojich kopačkách. Domáci sa dostali k zakončeniu až po 10 minútach, ale Malecki vystrelil nad bránu, Bakoš mieril vedľa a Grendelova lopta letela tesne okolo ľavej šibenice.

V 20. minúte po centri Grendela hlavičkoval Bakoš vedľa. V ďalšom priebehu sa hral medzišestnástkový futbal, ktorý pokračoval takmer do konca polčasu a obaja brankári boli prakticky bez práce.

Tesne pred koncom polčasu v 43. minúte natiahol brankára Chudého nebezpečnou strelou hosťujúci Boženík, ale tá, našťastie pre domácich, letela tesne vedľa. V druhom polčase najskôr v 47. minúte po centri Maleckého odvrátil nebezpečenstvo Králik, ktorý hlavičkoval nad bránu Holeca. V 66. minúte strelu Diaza kryl pozorný Chudý a potom začali padať góly.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

V 68. minúte prenikol po pravej strane Grendel a jeho prihrávku zblízka premenil Malecki na vedenie domácich.

V 77. minúte si dal nešťastný vlastný gól Kadlec, keď usmernil loptu k ľavej žrdi trnavskej brány.

Krátko predtým neplatil gól Maleckého pre ofsajd. V 80. minúte vyšla Žilinčanom dobrá akcia a po vyšachovaní trnavskej obrany Škvarka umiestnil loptu za chrbát Chudého. Žilinčania si v závere už vedenie postrážili a získali v Trnave tri body.

FC Spartak Trnava – MŠK Žilina 1:2 (0:0)

Góly: 68. Malecki – 77. Kadlec (vl.), 80. Škvarka. Rozhodovali: Pavlík – D. Hrčka, Bednár, ŽK: Tóth – Kaša, 5583 divákov.

Trnava: Chudý – Kadlec, Tóth, Godál, Čonka – Rada, Kulhánek – Malecki, Schirtladze (55. Miesenböck), Grendel (78. Ghorbani) – Bakoš

Žilina: Holec – Anang, Kaša, Králik, Sluka – Fazlagič, Káčer – Tomič (77. Holúbek), Škvarka (85. Pečovský), Diaz – Boženík (71. Balaj)

Hlasy trénerov

Radoslav Látal, tréner Trnavy: „Zápas bol vyrovnaný, bol o jednom góle a jednej chybe. Podarilo sa nám ísť do vedenia a dali sme aj druhý gól, žiaľ, niekto ho nevidel. V opačnom prípade by bolo po zápase. Urobili sme dve chyby, dali sme si vlastný gól a o chvíľu sme inkasovali aj druhýkrát. Chlapcom ťažko môžem niečo povedať, zápas sme zvládli, no žiaľ, niekto z toho urobil komédiu.“

Jaroslav Kentoš, tréner Žiliny: „Videli sme vyrovnaný zápas v dobrom tempe a nasadení. Kvalita trávnika nie je taká, aby sa na ňom dal hrať kombinačný futbal. Prvý polčas bol medzišestnástkový, oba tímy dominovali v obrane. V druhom polčase sme boli aktívnejší, paradoxne sme však dostali gól, keď sa súper presadil po našej ľavej strane. Hráči nezložili zbrane, išli za víťazstvom a otočili stav. Náš výkon bol nadpriemerný, je na čom stavať.“

OBRAZOM: FC Spartak Trnava - MŠK Žilina 1:2