BTW Správy Samospráva

Župa predáva budovy bez využitia. Aj Trnavské osvetové stredisko

Okrem budovy Osvetového strediska na Bratislavskej, predáva kraj nehnuteľnosti v Hornom Bare, bývalé SOU poľnohospodárske v Zemianskych Sadoch a budovu internátu v Holíči.

Ilustračný obrázok k článku Župa predáva budovy bez využitia. Aj Trnavské osvetové stredisko
Zdroj: facebook.com/TrnavskyKraj

Trnavský samosprávny kraj predáva prebytočný majetok. Vo verejnej obchodnej súťaži sa župa rozhodla predať budovy, pre ktoré nenašla ďalšie verejnoprospešné využitie. Informuje o tom TTSK na svojej webovej stránke.

Na poslednom rokovaní zastupiteľstva kraja poslanci rozhodli o vyhlásení súťaže pre budovu internátu v Holíči, o bývalé sídlo osvetového strediska v Trnave, o bývalé SOU poľnohospodárske v Zemianskych Sadoch a o súbory objektov a pozemkov v Hornom Bare. „Ponuky aj s navrhovanou cenou je možné doručiť do 15. júna,“ uvádza župa. Všetky informácie o verejnej súťaži sú k dispozícii na webovej stránke Trnavského samosprávneho kra­ja.

Pre iné nehnuteľnosti v Trnavskom kraji sa podarilo nájsť verejný účel. Budovu bývalého Figara v Piešťanoch premení na kultúrno-kreatívne centrum v spolupráci s Nadáciou Cvernovka a so združením ARTA. Budovu bývalej elektrotechnickej školy v Piešťanoch plánuje TTSK využiť na vzdelávanie v spolupráci s UCM Trnava. „Mala by tam vzniknúť nová fakulta balneológie. Rovnako nevyužitý pozemok v kúpeľnom meste plánujeme vyčleniť pre výstavbu nového sociálneho zariadenia. Plány však zatiaľ spomaľuje postup mesta Piešťany, ktoré pre tento účel musí zmeniť územný plán,“ informuje kancelária TTSK.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM