Júlia Vargová Hokej Šport

Bolo to tesné, no Gladiátori opäť prehrali: Tri body získali Topoľčany

V 16. kole Slovenskej hokejovej ligy nastúpili Gladiátori proti HC Topoľčany. Na domácom ľade sa im však nezadarilo.

Ilustračný obrázok k článku Bolo to tesné, no Gladiátori opäť prehrali: Tri body získali Topoľčany
Zdroj: HK Gladiators Trnava

Ako informuje facebooková stránka HK Gladiators Trnava, hostia vstúpili do zápasu vo veľmi vysokom tempe. Úvodných päť minút nedali domácim ani šancu na strelu.

„V piatej minúte dokázali po prvýkrát skórovať, keď Pätoprstý sám pred bránkou prekonal Ivanoviča pomedzi betóny, 0:1,“ ozrejmuje trnavský hokejový klub.

Trnava však na seba nenechala dlho čakať. „V štrnástej minúte strelil domáci Hrbáčik vyrovnávajúci gól, keď sa individuálne presadil pomedzi dvoch obrancov po prihávke Juráka, 1:1,“ opisujú Gladiátori.

Minútu pred koncom prvej tretiny si Trnavčania vypýtali presilovú hru a dokázali skórovať po druhý raz. Vidovič pálil od modrej a odrazený puk pohotovo dorazil do brány Schmidt, 2:1.

Ako informuje trnavský hokejový klub na svojom facebooku, do druhej tretiny vstúpili opäť veľmi aktívne hostia, ktorí neustále napádali domácich.

„Úder však prišiel v trinástej minúte a to hneď dvojitý! Najprv veľkú chybu domácej defenzívy potrestal úplne osamotený Tomčák, 2:2 a ani nie tridsať sekúnd po strelenom góle sa šťastným tečom od domácich presadil Koyš, 2:3,“ uvádza HK Gladiators Trnava.

Do tej tretej vstúpili aktívne domáci. V ôsmej minúte vyrovnali zásluhou Klučiara, 3:3. Podľa HK Gladiators Trnava všetko nasvedčovalo tomu, že sa bude predlžovať, no prišiel zbytočný faul v strednom pásme a hostia zahrávali presilovú hru.

„V nej sa im podarilo skórovať na 3:4, keď sa z ľavej strany do bránkoviska natlačil Koyš a prepasíroval puk popod telo brankára Ivanoviča,“ ozrejmuje klub a dodáva, že Gladiátori v závere odvolali svojho gólmana, no bezvýsledne. Body si odviezli červeno žltí.

HK GLADIATORS TRNAVA – HC TOPOĽČANY 3:4 (2:1,0:2,1:1)

Trnava: Ivanovič(Brucháč)-Mrázik, Kormúth, Jakab, Vidovič, Klein, Burian, Lavrenov- Klučiar, Hrbáčik, Jurák, Kamenický, Beták, Marguš, Hudec, Schmidt, Mrava, Lukačovič, Ševčík, Bobál

Topoľčany: Kompas(Komžík)-Ďurčo, Španko, Kováčik, Hřebíček, Hrudík, Bystričan, Bulák, Kubek- Koyš, Lantoš, Kluka, Podstavek, Tomčák, Uhnák, Pekarčík, Olejník, Pätoprstý, Gergel, Laššo, Špankovič

Góly: 13:59 Hrbáčik (Jurák, Hudec); 19:35 Schmidt (Vidovič, Klučiar); 48:45 Klučiar (Beták, Jurák) – 5:23 Pätoprstý (Uhnák); 33:41 Tomčák (Kluka, Koyš);34:06 Koyš (Hřebíček, Kluka); 54:33 Koyš (Kluka, Hřebíček)

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja