BTW Správy

Čaputová v Trnave o Kollárovi: Ak sme nároční na predchodcov, buďme aj na seba!

Prezidentka Zuzana Čaputová sa na návšteve Trnavy vyjadrila aj k hlasovaniu o Borisovi Kollárovi. Vníma ho ako zaujímavú hodnotovú skúsenosť.

Ilustračný obrázok k článku Čaputová v Trnave o Kollárovi: Ak sme nároční na predchodcov, buďme aj na seba!
Foto: Lukáš Grinaj / Zdroj: TASR

Hlasovanie o odvolaní predsedu NR SR Borisa Kollára je podľa prezidentky SR Zuzany Čaputovej z hodnotového hľadiska zaujímavou skúsenosťou. Uviedla to v stredu počas návštevy Trnavy a regiónu.

„Je potrebné, aby sme tie najvyššie štandardy a nároky uplatňovali predovšetkým na seba, ak sme ich žiadali od našich predchodcov alebo od ľudí, ktorí boli v politike na inom názorovom alebo hodnotovom spektre,“ uviedla Čaputová.

Prezidentka rešpektuje výsledok hlasovania v parlamente, považuje za veľmi významné to, aby všetci verejní činitelia budovali dôveru u verejnosti. Podľa jej slov je dôležité „pozerať sa dopredu a tiež to, akým spôsobom sa budeme pri iných hodnotových križovatkách rozhodovať“.

Odvolávanie Kollára

Poslanci NR SR v utorkovom tajnom hlasovaní neodvolali Kollára z funkcie predsedu parlamentu. Kollár čelí podozreniam z plagiátorstva pri svojej diplomovej práci. Návrh na svoje odvolanie podal sám. Na hlasovaní sa nezúčastnili poslanci za SaS a Za ľudí, ktorí vopred vyzývali Kollára na vyvodenie politickej zodpovednosti. Chceli, aby Kollár sám odišiel z funkcie. To, že Kollár podal návrh na svoje odvolanie považovali tieto strany za hádzanie zodpovednosti na nich. OĽaNO Kollárov odchod nežiadalo, avizovalo, že poslanci z hnutia budú mať pri hlasovaní voľnú ruku.

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie