Monika Hanigovská Kultúra

Cez víkend nie sú len voľby: Užite si strašidlá na zámku, voňavé hody či halloween párty!

Neviete, kam si skočiť cez víkend? Máme pre vás hneď niekoľko lákavých podujatí.

Ilustračný obrázok k článku Cez víkend nie sú len voľby: Užite si strašidlá na zámku, voňavé hody či halloween párty!
Foto: Erika Ďurčová / Zdroj: TASR

Víkend je opäť tu! Užite si ho naplno a vyrazte za strašidlami do Smolenického zámku, no ak milujete kolotoče, zábavu a chutné jedlo, čakajú na vás tradičné hody. Čo sa ešte chystá v Trnave a okolí? Pozrite sa v našom výbere.

Strašidlá na Smolenickom zámku

Od 29. do 30. októbra, od 10.00 do 20.00 hod., Smolenice

Počas víkendu si prídu na svoje fanúšikovia dobrodružstva, pretože na známom zámku sa usídlia strašidlá! Na návštevníkov podujatia okrem strašidelného programu čaká bohatý sprievodný program ako remeselný trh, maľovanie na tvár a lukostreľba.

Prehliadky sú organizované každých 20 minút, vstupy sú limitované počtom osôb. Predstavenie trvá približne 60 minút bez prestávky. Organizátor odporúča účasť detí od 8 rokov. Viac informácií TU.

Šulekovské hody 2022

Do 30. októbra, Šulekovo, v areáli futbalového štadióna

Milujete zábavu, dobré jedlo, výbornú atmosféru a kolotoče? Ak áno, skočte si do Šulekova, kde už 28. októbra odštartovali obľúbené tradičné hody.

Ako informuje mesto Hlohovec na svojom webe, kolotoče aj stánky nájdete v areáli futbalového štadióna. „Ak sa po dobrom nedeľnom obede v rodinnom kruhu rozhodnete hodovať vonku, pripravili sme pre vás kultúrny program,“ informuje mesto na Facebooku.

O 14.00 hod. vystúpi v areáli futbalového štadióna harmonikárske manželské duo Vachanovci zo Šulekova a o 14.35 hod. ženský spevácky zbor Malženičan.

Najväčší Halloween v Trnave

29. októbra od 21.00 hod., 69 Klub, Štefánikova 104, Trnava

V sobotu môžete pustiť naplno paru! V Malom Ríme odštartuje párty s názvom Najväčší Halloween. Na návštevníkov čaká špeciálna výzdoba celého klubu, súťaž o najlepší kostým večera, profesionálny fotoreport a súťaž o free vstupy.

Podozrivá

29. októbra o 20.00 hod., Kino Hviezda, Trnava

Autor legendárneho Oldboya a Komornej Park Chan-wook sa vracia s mysterióznou detektívnou romancou, ktorá vám zamotá hlavu a rozbúši srdce. Detektív Hae-joon je privolaný k prípadu úmrtia muža, ktorý sa zabil za nejasných okolností pri páde zo skaly. Tieň podozrenia hneď padá na čerstvú vdovu, krásnu Seo-rae, ktorú táto skutočnosť na prvý pohľad ani len neznepokojí.

Halloween párty

29. októbra od 20.00 do 04.00 hod., Erdödy coffee, Nám. sv. Michala 26, Hlohovec

Aj v Erdödy coffee uskutoční Halloween párty a na svoje si prídu fanúšikovia oldies. Môžete sa tešiť na strašidelnú tanečnú noc. Ako informuje organizátor podujatia, vstup je zdarma. Ukážte svoju kreativitu a príďte v maske!

Princ mamáčik

30. októbra o 16.00 hod., Kino Hviezda, Trnava

Vtipná a múdra rozprávka, v ktorej sa pred kameru vráti kultová “Arabela”, slovenská herečka Jana Nagyová. Princ Ľudovít Otomar Karol XII rodený Vznešený (Jan Budař) má veľmi blízko k svojej milujúcej mamičke, kráľovnej Ľudmile (Jana Nagyová). Ľudovít je však na princa trochu starý, má 39 rokov. Bojí sa takmer všetkého, nechce sa oženiť a väčšinu života trávi poflakovaním sa po honosnom zámku a priľahlých poliach. No naraz sa jeho život zmení! Ako? Dozviete sa v kine.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM