Ďalšie zhromaždenia za slušné Slovensko v Trnave: Tu sú podrobnosti!

V Malom Ríme sa ľudia opäť stretnú na zhromaždení za slušné Slovensko. Protest zmenil miesto konania. Protest prisľúbili podporiť viacerí umelci.

Monika Hanigovská

Piatkové zhromaždenie Postavme sa za slušné Slovensko, ktoré sa konalo 9. marca na Trojičnom námestí nebolo posledným. Súčasne sa zmenilo miesto konania nového protestu za zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho partnerku Martinu Kušnírovú.

V Trnave sa chystá nové zhromaždenie a to už v piatok, 16. marca. Teraz sa však nebude konať podľa slov organizátorov pred mestskou vežou ale pred trnavskou radnicou o 17.00 hodine.

Umelci aj sviečka pre Jána a Martinu

Na programe protestu sa podľa slov organizátorov ešte pracuje. „Svoju účasť prisľúbili lokálni umelci. A potom pôjdeme páliť sviečky,“ prezradila viac pre náš spravodajsky portál jedna z organizátoriek akcie, Lenka Vančová.

Opäť sa pridajú ďalšie mestá

Podujatie s názvom Postavme sa za slušné Slovensko odštartuje 16. marca na viacerých miestach Slovenska. K výzve sa pridali po Bratislave a Trnave mestá ako Trenčín, Prešov, Skalica, Poprad, Lučenec, Zvolen, Galanta, Považská, Brezno, Nové Zámky, Rimavská Sobota, Humenné, Žiar nad Hronom, Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Brezno, Liptovský Mikuláš, Žilina a ďalšie sa neustále pridávajú.

Svetové metropoly búdu mať zastúpenie v mestách ako Londýn, Praha, Bern, Mníchov, Krakov, Berlin, Kaprun, Odense, Brusel, Barcelona, Kodaň, Vancouver, Paríž, Helsinki, Edinburgh, Haag.

Situáciu okolo zajtrajších protestov v Trnave budeme dnes naďalej sledovať a aktualizovať. Minulotýždňové protesty v našom meste si môžete pozrieť ešte raz v našej priloženej fotogalérii.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame