Monika Hanigovská Kultúra Rôzne

Divadlo otvorilo svoje brány: Stovky ľudí v zákulisí aj herecké špeciality, VIDEO

Divadlo Jána Palárika v Trnave zažilo svoj prvý DOD. Organizátorov prekvapilo veľké množstvo záujemcov. Tí si prezreli známe divadelné kostýmy, maskérňu a iné, inak nedostupné miesta.

Ilustračný obrázok k článku Divadlo otvorilo svoje brány: Stovky ľudí v zákulisí aj herecké špeciality, VIDEO
35
Galéria

Divadlo Jána Palárika pod vedením novej riaditeľky Zuzany Šajgalíkovej otvorilo verejnosti svoje brány (29. septembra). DOD bol vôbec prvým podujatím takéhoto druhu na trnavských divadelných doskách. O tomto pripravovanom podujatí sme našich čitateľov vopred informovali.

Boli sme sa však nateraz s našou redakciou pozrieť na to, ako to vyzeralo v divadle naživo počas veľkého dňa. Atmosféru podujatia a mnohé divadelné miesta si môžete prezrieť v našej priloženej foto a video galérii.

Počas dňa sa uskutočnili štyri komentované prehliadky (14.00 hod., 15.00 hod., 16.00 hod. a posledná o 17.00 hod.) Počas nich sprevádzala návštevníkov Daniela Zacharová z Krajského pamiatkového úradu a trnavskí herci Nina Kočanová a Tomáš Vravník.

Trnavčanom sa otvárali dvere, ktoré sú bežne pre nich nedostupné.

Záujemcovia si počas dňa mohli prezrieť maskérňu, divadelné kostýmy, alebo nazrieť doslovne aj za divadelnú oponou. Dvere sa Trnavčanom nezavreli ani na mieste, kde sa práve tvorila otvorená divadelná skúška. Pre najmenších pripravili organizátori ateliér Dvor.

Foto: Monika Hanigovská / Zdroj: Dnes24.sk

Nedúfali, že ich príde toľko

Divadlo nedúfalo v takú hojnú účasť. „Prišlo viac ako 600 návštevníkov, čo je takmer trojnásobok očakávaného záujmu,“ prezradila nám po podujatí Lucia Turňová marketingová manažérka divadla.

Zisťovali sme, čo malo najväčší úspech u návštevníkov. „Veľký úspech mali prehliadky a tvorivé dielne. Ale enormný záujem vyvolali aj špeciality našich hercov a kolegov a fotokútik. Nesmierný ohlas mala otvorená skúška, workshop svietenia a v neposlednom rade talkshow s pánom županom. Ale veľa pozitívnych ohlasov mali aj ďalšie aktivity,“ doplnila marketingová manažérka DJP v Trnave.

Zdroj: Dnes24.sk
OBRAZOM: Takáto atmosféra panovala na prvej DOD v DJP v Trnave
35
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie