Lucia Šútorová Kultúra

Doboví remeselníci a Vianoce s nádychom histórie: Prichádzajú stredoveké trhy

Nechajte sa preniesť do minulosti. Jedna z najkrajších lokalít v centre Trnavy sa premení na Stredoveký adventný trh. Čo ponúkne?

Zdroj: Dnes24.sk

Horúci vianočný punč v netradičných dobových krčahoch, makové, orechové šporheltové dolky s poctivou dávkou roztopeného masla, dobové remeslá či živé zvieratá. Aj toto ponúknu Stredoveké adventné trhy v Trnave.

Dobové trhy v Trnave sa začínajú na Luciu v piatok 13. decembra. Na ich návštevu máte len pár dní. Vstup je voľný.

Stredoveké adventné trhy budú prebiehať do nedele 15. decembra. Do stredoveku sa prenesie najstaršie námestie, Námestie sv. Mikuláša.

Potešia sa aj deti

V piatok ich budete môcť navštíviť v čase od 12.00 do 19.00 hodiny. V sobotu a v nedeľu od 10.00 do 19.00 h.

Remeselníci predvedú ručnú výrobu sviečok, razenie mincí, výrobu lukov či kováčsku zručnosť. Dobové trhy potešia aj deti. Chýbať nebudú živé zvieratá ako ovce, kačice a husi. A to nie je všetko.

Stredoveký kolotoč

„Na najmenších čaká stredoveký kolotoč poháňaný iba ľudskou silou. A ak budete trpezliví a počkáte kým deň vystrieda noc, za svetiel faklí sa vám pred očami vyčarí neobyčajná, ba až rozprávková atmosféra Vianoc, to čomu sa hovorí Genius Loci,“ uvádza Región Trnava.

Chýbať nebude ručne vyrobený živý adventný kalendár, v ktorom sa namiesto sladkostí každý deň odohrá niekoľko divadelných predstavení.

V galérii si pozrite zábery z minulého roka!

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Trnavy a okolia.

OBRAZOM: Stredoveké adventné trhy v Trnave
17
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie