Júlia Vargová Rôzne Správy

Dotazníky, merania i prvá pomoc: Študenti sa v Týždni fakulty vybrali do ulíc

Ste vorkoholik? Trápi vás syndróm vyhorenia? Akú máte stresovú odolnosť? Aj to ste o sebe mohli zistiť v uliciach Trnavy počas Týždňa fakulty.

Ilustračný obrázok k článku Dotazníky, merania i prvá pomoc: Študenti sa v Týždni fakulty vybrali do ulíc
Zdroj: TASR

Počas každého z troch dní, keď študenti Fakulty zdravotníctva a sociálnej práce (FZaSP) Trnavskej univerzity vyšli do ulíc so zámerom predstaviť školu verejnosti a poskytnúť svoje služby, ich kontaktovalo zhruba 100 záujemcov. V stredu to boli zamestnanci Úradu Trnavského samosprávneho kraja, ktorí si nechali zmerať hladinu cholesterolu, glykémie a krvný tlak, predtým Trnavčania na mestskej poliklinike a v jednom z obchodných centier Trnavy.

Podujatie Týždeň fakulty sa na FZaSP koná každoročne, ale v tomto roku, ako pre TASR uviedla za organizátorov akcie Miriam Slaná, sa rozhodli vyjsť za múry školy. Fakulta ho pripravila s cieľom prevencie a výchovy k zdravému životnému štýlu. „Zastúpené tu máme všetky naše študijné odbory – verejné zdravotníctvo, ošetrovateľstvo, laboratórne vyšetrovacie metódy i sociálnu prácu,“ uviedla Slaná.

Okrem kontrolných meraní a získaní zručností v poskytovaní prvej pomoci mohli záujemcovia odpovedať aj na otázky v pripravených dotazníkoch. Či plánujú každý svoj krok, či pracujú, aj keď sú chorí, či si berú pracovné podklady na toaletu, tiež či sa cítia šťastní alebo zničení, sklamaní a odmietnutí, plní energie, či sa im zmenila finančná situácia, majú neplatené pôžičky, menili bydlisko.

Podľa výsledkov zistili, či sú vorkoholikmi, trpia syndrómom vyhorenia alebo akú majú stresovú odolnosť.

„Výsledky sú len na osobné zistenia našich účastníkov, nebudeme s nimi ďalej pracovať,“ doplnila Slaná. Doplnila, že Slováci sa radi nechávajú testovať a merať. V prípade zdravotníckych otázok aktivitu FZaSP vnímali ako úsporu času, keď nemuseli u lekára čakať na výsledky merania cholesterolu či glykémie.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie