Dve tretiny vyrovnanej partie: O výsledku rozhodlo posledné dejstvo

Trnavskí hokejisti sa opäť predstavili domácemu publiku. Na vlastnom ľade hostili tím z Levíc.

Ilustračný obrázok k článku Dve tretiny vyrovnanej partie: O výsledku rozhodlo posledné dejstvo
Zdroj: HK Gladiators Trnava

Slovenská hokejová liga mala v stredu na programe jeden zápas 6. kola nadstavbovej časti skupiny o 7.-10. miesto. Levice v ňom zdolali domácu Trnavu 7:3.

Prvé dve tretiny sa však niesli vo vyrovnanom duchu. V prvej tretine dokonca Trnava po góloch Marguša a F. Hudeca viedla nad Levicami 2:1, no hostia dokázali vyrovnať v poslednej minúte prvého dejstva.

Skóre druhej tretiny otvorili Levice, keď sa v 26. minúte presadil Tábi (2:3). Hostia zvýšili svoj náskok na rozdiel dvoch gólov o 6 minút neskôr, keď pridal štvrtý gól Levíc Vorobjev (2:4). V závere tretiny ešte prišiel gólový moment z hokejky Bobála (3:4).

Posledné dejstvo však bolo plne v rukách hosťujúcich hokejistov, ktorí Trnave nedovolili zdramatizovať zápas. Dva góly pridal Vorobjev, jeden presný zásah premenil Beták a bolo rozhodnuté.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HK Gladiators Trnava – HK Levice 3:7 (2:2, 1:2, 0:3)

Góly: 8. Marguš (Lavrenov, Jakab), 12. F. Hudec (Bobál, Burian), 37. Bobál (Marguš, Schmidt) – 8. Tužinský (Piačka, S. Hudec), 20. Novák (Buianov, Tábi), 26. Tábi (Hvizdoš, Kohút), 32. Vorobjev (Novák), 47. Klenko (Vorobjev, Mrázik), 55. Beták (Novák), 57. Vorobjev (Beták, Novák).

Rozhodovali: P. Šefčík – Junek, J. Šefčík, vylúčení: 3:3, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:1, 128 divákov.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: TASR/Dnes24.sk