FOTOREPORTÁŽ: Spartak Trnava už odštartoval zimnú prípravu

Zimná príprava futbalistov Spartaku Trnava už začala. Ich tréner prezradil ciele do jarnej časti Fortuna ligy. Pozrite si tiež priložené fotky.

Monika Hanigovská

Fortunaligový futbalový klub FC Spartak Trnava odštartoval na „trojkráľový“ piatok zimnú prípravu s minimálnymi zmenami v kádri. Na prvom tréningu v novom roku chýbali brankár Adam Jakubech a obranca Matúš Čonka, ktorí si plnia reprezentačné povinnosti na sústredení v Abú Zabí. Neprišiel ani útočník Robert Ndip Tambe, ktorý figuruje v nominácii Kamerunu na blížiaci sa Africký pohár národov a zatiaľ ani brazílsky „žonglér“ Kerlon. Ten by sa mal k novým spoluhráčom pridať v najbližších dňoch.

Snaha o hráčov aj o cieľ

Zverenci trénera Miroslava Karhana odohrajú prvý prípravný zápas 14. januára, keď sa na umelej tráve v Senci predstavia proti Znojmu. Po ňom výprava Spartaka odcestuje na sústredenie do Uherského Brodu. „Dúfam, že si chalani počas sviatkov oddýchli a prišli v dobrej nálade. Mne osobne už bolo doma dlho, tešil som sa na začiatok zimnej prípravy. V priebehu jesennej časti sme sa v klube rozprávali o tom, že zásahy do kádra budú minimálne. Realita je taká, že mužstvo zostáva pohromade. Snažíme sa ešte doplniť ho o podhrotového hráča a klasického útočníka,“ povedal Karhan na piatkovom brífingu.

Ciele do jarnej časti Fortuna ligy pomenoval jasne: „Chceli by sme hrať pohárovú Európu. To by mala byť hlavná motivácia pre hráčov. Keby sa nám podarilo predbehnúť Slovan alebo Podbrezovú, bolo to by super,“ dodal.

Zdroj: TASR

V minulosti zvykli „bílí andeli“ cestovať v zime do Turecka, tento rok sa rozhodli ísť inou cestou. „Prvé kolo ligy nás čaká v Poprade, kde nastúpime proti Michalovciam. Určite nemôžeme očakávať ideálne májové počasie, aj z tohto dôvodu sme vsadili na drsnejšie klimatické podmienky,“ zdôvodnil generálny manažér klubu Pavel Hoftych. Podľa jeho slov zostáva mužstvo pohromade, zatiaľ z neho neodchádzajú ani brankár Jakubech a zostáva aj kapitán Martin Mikovič. Záujem bol zo zahraničia aj o Tambeho a Emira Haliloviča, aj oni však budú na jar podľa všetkého pôsobiť v Spartaku.

Zdroj: TASR

Po návrate z jediného sústredenia si trnavskí futbalisti v závere januára zmerajú sily s Brnom (hrá sa na súperovej umelej tráve) a o tri dni neskôr opäť v Senci na umelej tráve s Olomoucom. Február odštartujú „červeno-čírni“ vo Viedni, kde vyzvú Mladú Boleslav. Neskôr nastúpi Spartak v Poprade proti Prešovu. Zimná príprava vyvrcholí 11. februára generálkou v Červeníku, kam pricestuje Baník Ostrava.

Do jarnej časti Fortuna ligy 2016/2017 vstúpia „bílí andeli“ 21. februára súbojom s Michalovcami, ktorý sa odohrá v NTC Poprad. Po jesennej časti patrí Spartaku štvrtá priečka v tabuľke.

plán zimnej prípravy Spartaka Trnava:

14. januára: SC Znojmo (Senec, 13.00 h)
16.-21. januára: sústredenie v Uherskom Brode
17. januára: Fastav Zlín (Uherský Brod, 11.00 h)
20. januára: 1. FC Slovácko (Uherský Brod, 11.00 h)
25. januára: FC Zbrojovka Brno (Brno, 13.00 h)
28. januára: Sigma Olomouc (Senec, 11.00 h)
1. februára: FK Mladá Boleslav (Viedeň – čas a miesto bude upresnené neskôr)
7. februára: 1. FC Tatran Prešov (Poprad, 11.00 h)
11. februára: generálka – Baník Ostrava (Červeník, 13.00 h)
21. februára: 20. kolo Fortuna ligy – MFK Zemplín Michalovce (Poprad, 17.00 h)

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Zdroj: TASR

Odporúčame