Hokejisti porazili Považskú Bystricu: Rozhodli gólom v predĺžení

Trnavskí hokejisti bojujú v skupine o konečné 7.-10. miesto. Počas deviateho kola vycestovali na ľad Považskej Bystrice.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti porazili Považskú Bystricu: Rozhodli gólom v predĺžení

V 9. kole nadstavbovej časti Slovenskej hokejovej ligy v skupine o 7.-10. miesto podľahol domáci tím HK'95 Považská Bystrica trnavskému HK Gladiators po predĺžení 3:4.

V prvom dejstve sa dostali do vedenia domáci hokejisti. V štvrtej minúte sa o presný zásah postaral P. Ligas. Trnava však zbrane nezložila a do konca tretiny vyrovnal Bobál (1:1).

Trnava sa dostala do vedenia zásluhou Ševčíka, o minútu neskôr zvyšoval na rozdiel dvoch gólov druhým presným zásahom v zápase Bobál (1:3). Domáci sa do záveru prostredného dejstva priblížili na rozdiel jedného gólu, keď na 2:3 znižoval Rufati.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Posledná dvadsaťminútovka priniesla jediný presný zásah. Zápas posielal do predĺženia minútu pred koncom Augustín.

V predĺžení sa napokon radovali hokejisti Trnavy, keď sa hrdinom zápasu stal F. Hudec.

HK'95 Považská Bystrica – HK Gladiators Trnava 3:4 pp (1:1, 1:2, 1:0 – 0:1)

Góly: 4. P. Ligas (Nahálka, Drevenák), 36. Rufati (Drevenák), 59. Augustín (L. Ďurkech, Drevenák) – 17. Bobál (Klema), 31. Ševčík (Dávid Baránek, Lindeman), 32. Bobál (Klema), 61. F. Hudec (Schmidt).

Rozhodovali: Hatala – Drblík, Makúch, vylúčení: 4:7, navyše: Bobál (Trnava) 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Zápas sledovalo: 88 divákov

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: TASR/Dnes24.sk