BTW Šport

Koronavírus za krízou aj vo futbale: Spartak Trnava chce hráčom znížiť plat

Futbalový klub FC Spartak Trnava s hráčmi rokuje o znížení platov. Ako dlho bude táto situácia trvať, nikto nevie.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus za krízou aj vo futbale: Spartak Trnava chce hráčom znížiť plat
Zdroj: TASR

Vedenie „bílych andelov“ týmto krokom reaguje na ekonomickú situáciu, ktorú spôsobila pandémia koronavírusu. Informáciu priniesol portál trnavskyhlas.sk.

„Môžem potvrdiť, že hovoríme s hráčmi na túto tému. S klubom majú zamestnanecký vzťah a dostali od nás určitý návrh spolupráce počas krízového obdobia,“ uviedol generálny manažér Spartaka Marián Černý.

Ako uviedol, je v pravidelnom kontakte so zástupcami Únie ligových klubov, s ktorými diskutujú o futbalovej budúcnosti.

„UEFA má eminentný záujem, aby sa súťaže dohrali. Rieši sa viacero scenárov. Najhoršie je, že nikto nevie, ako dlho bude táto situácia trvať,“ pokračoval funkcionár Spartaka.

„Ak to inak nepôjde, osobne si viem predstaviť, že by sa dohrávala liga aj bez divákov a ľudia by mali možnosť sledovať súťaž aspoň cez televíznu obrazovku. Straty na vstupnom by sa čiastočne dali vykryť z reklamných práv. Čo by dnes futbalový fanúšik dal za to, aby si pozrel aspoň nejaký priamy prenos z futbalu? Futbal je spoločenský fenomén a myslím si, že na jeho udržanie na mape verejného života treba myslieť aj v čase krízy. Verím, že sa takto k tomu postaví aj štát a pomôže hnutiu prekonať ťažké časy,“ dodal Černý.

Likvidácia klubov

Ekonomické problémy už teraz pociťujú viaceré kluby. Sedemnásobný slovenský šampión MŠK Žilina v priebehu pondelka informoval, že od 1. apríla bude v likvidácii a 17 hráčov prvého mužstva dostalo výpovede.

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie