Správy

Kraj bojuje s nedostatkom špecialistov: V Trnave otvoril novú kardiologickú ambulanciu

V Trnave otvorila Zdravá župa novú kardiologickú ambulanciu. Kraj plánuje rozširovať ponuku zdravotnej starostlivosti v dočasne nedostatkových odbornostiach.

Ilustračný obrázok k článku Kraj bojuje s nedostatkom špecialistov: V Trnave otvoril novú kardiologickú ambulanciu
Zdroj: Trnavský samosprávny kraj

Nové zdravotnícke stredisko, ktoré na Študentskej ulici v Trnave prevádzkuje krajská spoločnosť Zdravá župa, rozšírilo svoje služby o kardiologickú ambulanciu a plánuje otvoriť aj ďalšie. Informoval o tom predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Jozef Viskupič.

Nedostatok špecialistov

„V uplynulom období sa TTSK opäť stal poskytovateľom zdravotnej starostlivosti a otvorili sme moderné zdravotnícke centrum v Trnave. K ambulancii všeobecného lekára pre dospelých sme pridali aj kardiologickú ambulanciu. Špecialistov v tomto odbore je v Trnavskom kraji nedostatok, preto sme sa rozhodli pomôcť pacientom s kardiovasku­lárnymi chorobami,“ uviedol Viskupič.

Prečítajte si tiež

Ďalšie plány

Podľa riaditeľky Odboru zdravotníctva Úradu TTSK Lucie Šmidovičovej TTSK plánuje rozširovať ponuku zdravotnej starostlivosti v dočasne nedostatkových odbornostiach ako diabetológia alebo neurológia.

Počíta sa tiež s vytvorením podobných centier v ďalších častiach kraja v súlade s pripravovanou Stratégiou rozvoja zdravotníctva na území Trnavského kraja s výhľadom do roku 2030, ktorá navrhuje optimálnu sieť ambulantných zdravotníckych zariadení.

Pacienti sa môžu na vyšetrenie objednať telefonicky počas ordinačných hodín, starostlivosť je hradená z verejného zdravotného poistenia.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM