Na jarmoku v Trnave vás môže zaujať aj tento muž: Paráda, ako mu to ide s bičom, VIDEO

Trnavský tradičný jarmok je už v plnom prúde. A do očí vám na ňom môže padnúť aj Marek Roštek. Ten to totiž naozaj vie s bičom, veď si to pozrite na záberoch.

Monika Hanigovská

V Trnave už od štvrtka vládne atmosféra, ktorú mnohí milujú. V malom Ríme totiž odštartoval Tradičný trnavský jarmok. A je sa na ňom na čo pozerať. Vaše pohľady môže napríklad upútať aj Marek Roštek, ktorý na jarmoku predáva rôzne lákavé výrobky. Nájsť v jeho stánku môžete napríklad drevené taniere, lopáre, lyžičky a misky, ktoré ako nám povedal, vytvoril svojimi vlastnými rukami.

Tento muž vás však môže upútať aj inak. Tak sa to stalo aj nám počas našej návštevy jarmoku. A to, keď zobral do ruky pastiersky bič. Ten síce on nevyrába, ale predviedol pred zrakmi prítomných ľudí, čo s ním dokáže.

A bolo sa veru na čo pozerať. Marek totiž ukázal práskanie trojmetrovým koženým bičom. Ten sa mu ovíjal rytmicky okolo hlavy aj ramien. Súčasne vydávalo práskanie biča nezameniteľnú zvukovú stopu.

Zisťovali sme, či takéto práskanie pocítil niekedy aj na vlastnej koži. „Pastierskym bičom som sa trafil niekoľkokrát a bolelo to vždy. Najmä, ak sa do toho zamotáte. Modriny neboli, len také miesta, ktoré sú potom nejaký čas červené,“ povedal pre náš spravodajský portál.

Foto: Monika Hanigovská / Zdroj: Dnes24.sk

Po takomto výkone nám Marek prezradil aj čo–to o samotnom biči. „Pastiersky bič slúžil na pasenie oviec a kráv. Ním sa vyháňal alebo zvolával späť dobytok, teda za zvuku práskania, ktoré bič vydával, “ vysvetlil nám na záver.

A ako mu to s bičom na trnavskom jarmoku išlo? To si už môžete pozrieť v našej priloženej videogalérii.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame